Zpráva ze závodů ČP dospělých v lezení na obtížnost

06. 10. 2008 | Rubrika: Sportovní lezení | Komentáře (0)

V sobotu 4.10.2008 proběhly závody Českého poháru na obtížnost.

ČP Rajče 2008ČP Rajče 2008

Brněnská hala lezeckého centra Rajče přivítala 18 závodníků a  9 závodnic české pohárové špičky. Závody byly organizačně dobře připraveny, samotní závodníci chválili hezké a promyšlené cesty od Kuby Kovačíka.

Finále mělo divácky atraktivní scénář - střídavě se lezlo - dva borci, jedna žena. V obou kategoriích se výrazně prosadilo mládí, velmi elegantně lezoucí Martin Stráník před Kubou Hlaváčkem. Oba ve finále topovali ale lepší výsledek z kvalifikace postavil Martina na nejvyšší stupeň.

ČP Rajče 2008ČP Rajče 2008

"Starou dobrou školu lezení" zachraňoval Petr Resh na třetím místě.

Velký aplaus sklidil zástupce místních borců (podle bydliště) Michal Rožek za travers v bubnu. Místo, které ostatní řešili různými technickými finesami, patičkami a stiskem stupů, překonal prostým vyvěšením nohou a téměř plynulým přeručkováním. Mezi ženami opět dominovalo mládí. Jediný top Lucka Hrozová, v těsném závěsu Sylva Rajfová - skončila kousek od závěrečného madla. Uznání zaslouží i bojovnice Nelly Kudrová, která jako třetí překonala těžké místo v traverzu pravého bubnu, na kterém si vylámal zuby zbytek finalistek. Poděkování patří sponzorům Singing Rock, Triop, Chipnanzee, Hudy sport, Ocůn, Rock Pillars, TR lezecké stěny, ČHS, Saltic.

1. Martin Stráník

2. Jakub Hlaváček