Facebook

Český horolezecký svaz

Zpráva z Mistrovství světa juniorů

31. 08. 2009 | Rubrika: Sportovní lezení | Komentáře (0)

Ve dnech 27.-30.08. proběhlo Mistrovství světa juniorů na obtížnost a rychlost ve Valence (FRA). Ve dvou disciplínách a třech věkových kategoriích závodilo rekordních 713 startujících z 39 zemí. Naše výprava měla 18 účastníků.

V závodě na obtížnost potvrdili své kvality Adam Ondra a Martin Stráník, kteří postoupili přes kvalifikační a semifinálové cesty do večerního finále. Mezi dívkami se podařilo Tereze Svobodové postoupit do semifinále, kde skvěle zalezla a do finále postoupila z 8.-10. místa. Večer nedal Adam Ondra svým soupeřům šanci a získal již třetí titul MSJ. Martin Stráník po malém zaváhání spadl a skončil ve finále na 8.místě. Tereza Svobodová pokračovala ve svém životním úspěchu a dolezla si na svém prvním MSJ pro 8.místo.

V závodě na rychlost postoupili z kvalifikace mezi 16 nejrychlejších lezců v kategorii tři naši závodníci. Anna Wágnerová potvrdila svým časem z kvalifikace, že míří hodně vysoko a přes další vyřazovací kola se dostala do finále a získala skvělé 2.místo. Martin Šifra měl hodně těžkou pozici mezi specialisty na rychlost a tak se mu již nepodařilo postoupit do dalšího kola a obsadil 11.místo. Michal Štěpánek na svém prvním MSJ obsadil 15.místo.

Kompletní výsledky z MSJ jsou dostupné na webu IFSC

Míra Vejmola

Českou juniorskou reprezentaci podporuje firma Acare.

 

| Komentáře(0)