Zpráva z Mistrovství světa juniorů v Sydney

09. 09. 2008 | Rubrika: Sportovní lezení | Komentáře (0)

Na Mistrovství světa juniorů v lezení na obtížnost v Sydney zvítězil v kat. B Adam Ondra a obhájil tak loňský titul z Ekvádoru.

V juniorech  Martin Stráník doslova vybojoval 3. místo, protože v semifinále se mu příliš nezadařilo. Navíc stačilo velmi málo k ještě lepšímu umístění.

Silva Rajfová nepotvrdila výsledky loňského roku a skončila až na 17. místě, Edita Vopatová byla v kategorii B na 24. místě, Tereza Čermáková 36. v juniorech a Lukáš Skřejpek skončil v  kat. A na 44. místě, Tomáš Binter ve stejné kat. 51.

Zpráva z Mistrovství světa juniorů v SydneyZpráva z Mistrovství světa juniorů v Sydney

Jedním ze stavěčů cest byl Jan Zbranek v současné době žijící v Sydney.

K cestám lze dodat, že ve srovnání s EP byly techničtější, což se líbilo zvláště Adamovi. Zcela nezvyklé bylo superfinále v juniorské mužské kategorii na zcela kolmém profilu – obtížnost cesty cca 8b :-).

Sponzorem jun. reprezentace jsou firmy Rock Empire, Acare a Faster s.r.o.

Eva Ondrová

| Komentáře(0)