Zpráva z EYS ve Vídni

27. 08. 2010 | Rubrika: Sportovní lezení | Komentáře (0)

Ve dnech 13.-15.8 se ve Vídni konal letošní druhý závod Evropské série mládeže (EYS). Závodu se zúčastnilo 225 závodníků z 18 zemí, asi i kvůli vzdálenosti se závodu zúčastnila i skoro celá česká juniorská reprezentace - 19 závodníků!

Pátek 13. se projevil kromě drobných potíží při registraci zejména večer v kempu průtrží mračen a velikou bouřkou, ale naštěstí vyplaven byl jen jeden stan "Ačkových kluků", které jsme nějak poukládali do aut. No aspoň jsme se před závodem odreagovali...

Cesty ve Vídni byly trochu netradiční, kromě juniorů měly všechny kategorie jednu cestu v kolmém profilu. Zato druhá vedla vždy do pořádného kopce. Obě cesty tak prověřily nejen sílu a vytrvalost, ale i techniku - a v kolmáčích zejména i to, jak kdo dokáže používat nohy (a hlavu ;-)).

Někomu se dařilo lépe, někomu hůř, zato celá repre bouřlivě fandila. Konečně jsme jednou na závodech dokázali překřičet i francouzské reprezentanty, kteří jsou podle nás asi nejsoudržnějším týmem. Ale tentokrát na nás neměli!

Z našich v kvalifikacích zazářila opět nejmladší kategorie - z holek Iva Vejmolová a Andrea Pavlincová vybojovaly účast ve finále. V nejmladších klucích to chvíli vypadalo na dva finalisty, když Petr Čermák zaválel v první cestě a Zdenda Ustohal dal "top mínus" ve druhé. Bohužel Petr ve druhé cestě správně nezapatoval a skončil 13.

"Třináctka" se nás holt držela, 13. skončila i další naše "B-dívka" Tereza Svobodová, která po topu v první cestě neudržela pří skoku chyt a finále ji tak těsně uteklo. Karolína Nevělíková prozměnu netopla v první cestě, zato výkonem ve druhé cestě byla druhá nejlepší z našich, ale na finále to nestačilo (v první cestě byl povinný top). Tak snad příště.

Andrea Pavlincová ve finále

Finále u dívek zamíchalo pořadím, Anďa zalezla výborně a skončila pátá, Iva dole zaváhala a po chybě neudržela chyt (finálová cesta byla za 8a+! a chyby neodpouštěla) a skončila tak celkově na 11. místě. Zdenda Ustohal udržel ve finále v obrovské konkurenci 9. místo.

Zato ve fandění jsme byli opět první! Celkové výsledky najdete na webu IFSC.

Po závodech se část repre přesunula do Adlitzgräbenu nebo do Arca, kde ukázala, že nám to jde i na skálách. Škoda, že na závodech není druhý pokus ;-).

Teď je před námi 9.-12.9 Mistrovství světa juniorů ve skotském Edinburghu, kromě obtížnosti zde bude i závod na rychlost, tak doufáme zase v nějaká finálová umístění.

Marie Dichtlová

| Komentáře(0)