Zpráva z EYS v Kaliningradu

26. 10. 2009 | Rubrika: Sportovní lezení | Komentáře (0)

EYS Kaliningrad

O víkendu 17. - 18. října 2009 se uskutečnil další letošní závod série EYS v ruském Kaliningradu. Závodu se zúčastnilo 124 závodníků. Z České Republiky se zúčastnili pouze 3 závodníci.

Nejatraktivnější a nejvíce adrenalinové - i když asi ne v kladném smyslu - bylo zajišťování potřebných formalit pro cestu a cesta samotná. Do Ruska je totiž povinné vízum a popis jeho vyřizování by vydal na samostatný článek ... Další samostatný článek by mohl být o hraniční kontrole ... Asi i proto byla účast závodníků nejen od nás, ale i z jiných zemí nižší než na jiných závodech EYS. Špičku to však neodradilo a nutno říct, že "kvalita závodníků" překvapila i stavěče cest, protože tolik topů jsme na evropském závodě v kvalifikacích letos ještě neviděli.

Stěna je v budově Domu dětí, je na evropské poměry poměrně nízká a spíše menší, ale zato značně převislá. Okolní prostředí a zázemí už pro nás bylo mírně šokující, aspoň jsme si zase jednou uvědomili, co všechno se u nás za posledních 20 let změnilo. Ale obrovská snaha pořadatelů a jejich nasazení myslím kompenzovalo všechno nepohodlí a aspoň budeme mít dlouho o čem vyprávět.

Sobotními kvalifikacemi se do nedělního finále probojovala pouze Iva Vejmolová, která dokázala v obou kvalifikačních cestách topovat a spolu s dalšími 7 závodnicemi tak postupovala "z prvního místa".

Tereza Svobodová (snad se to nestává tradicí!) v druhé kvalifikaci nedohmátla do Topu a bylo z toho první nepostupové místo. Velmi dobře zalezl i Petr Čermák, v první cestě také nedoskočil do Topu. Bohužel v jeho kategorii byl pro postup do finále v obou cestách povinný top a tak také skončil "první pod čarou".

V nedělním finále Iva Vejmolová bojovala, ale dynamický skok relativně nízko v cestě se jí nepodařil a celkově se umístila na 10. místě.

Celkové výsledky na www.ifsc-climbing.org

Českou juniorskou reprezentaci podporuje firma Acare.

Marie Dichtlová

Socha ...