Zpráva z EYS v Imstu

25. 05. 2009 | Rubrika: Sportovní lezení | Komentáře (0)

EYS Imst 23.-24.5 2009

První závod EYS 2009 proběhl tento víkend 23.-24.5 v rakouském Imstu.

Závodu se zúčastnilo 15 našich reprezentantů.Nezúčastnil se Adam Ondra ani Martin Stráník a tak jsme po delší době neměli účast ve finále.

V plně obsazeném závodě bylo dohromady ve všech skupinách cca 213 startujících z 24.zemí Evropy. V této konkurenci se nejblíže k finále dostala Iva Vejmolová - 15.místo v kategorii B.

Ostatní reprezentanti bojovali za velké podpory kolegů, ale na lepší umístění to nestačilo.

Někteří si vybrali špatný den v podobě nezapnutí jištění ve správném pořadí, uklouznutí

nebo velké nervozity z prvního závodu na EYS.

Všem, hlavně nováčkům, patří poděkování za bojovnost a odvahu poměřit síly s nejlepšími juniorskými lezci Evropy.

Podrobné výsledky ze závodu najdete na www.ifsc-climbing.org

Na základě rozhodnutí komise bude reprezentantům zpětně zaplaceno startovné (v korunách dle kurzu ČNB na nejbližších závodech).

Před námi je nyní Mistrovství světa, které letos pořádá Francie.

Upozornění pro reprezentanty, kteří chtějí startovat v Kaliningradu - prosím nezapomeňte na vízovou povinnost.

Sponzorem české juniorské reprezentace je firma Acare.

Míra Vejmola.

| Komentáře(0)