Zpráva z EYS Imst 2010

08. 06. 2010 | Rubrika: Sportovní lezení | Komentáře (0)

O víkendu 5.-6. 6. se v rakouském Imstu uskutečnil první letošní závod Evropské série mládeže. Závodu se zúčastnilo 217 závodníků z 23 zemí. Startovky obsahovaly různá zvučná jména (Katharina Posch, Jan Hojer, Max Rudiger … ) včetně 15 jmen české juniorské reprezentace.

Závod v Imstu je proslulý těžkými cestami už v kvalifikaci a velkou účastí – v některých kategoriích bylo kolem padesáti závodníků. Cesty byly sice těžké, ale velmi zajímavě postavené, nejlépe si s nimi poradily naše nejmladší dívky a z kategorie „female B“ postoupily do finále Andrea Pavlincová a Iva Vejmolová – obě z Brna.

Andrea nakonec ve finále obsadila na svém prvním evropském závodě nádherné 4. místo, Iva byla 7.

Andrea Pavlincová - finále

Na evropských závodech bohužel někdy dělá rozdíl deseti míst v celkovém pořadí držený a nebo jen tečovaný chyt, někteří naši tak měli finále nebo alespoň první patnáctku „nadosah“.

Mezi další velmi dobrá umístění patří proto výsledky obou dalších dívek B – Tereza Svobodová 16., Karolína Nevělíková 23. Zdeněk Ustohal v obrovské konkurenci „nabušených“ chlapců B zalezl pěkné 22. místo, Petr Čermák ve stejné kategorii po parádní první cestě (nedohmátl do topu!) ale chybě v druhé cestě „až“ 33.  Podobně se „nezadařilo“ v jedné cestě i Romanu Kučerovi z kategorie chlapci A (celkově 28., ve druhé cestě ale 22.!).

Iva Vejmolová - finále

V kategoriích dívky A a junioři bylo sice méně účastníků, zato samá zvučná jména z loňských závodů, takže 20. místo Martina Šifry a 25. místo Aničky Wágnerové bylo velikým úspěchem. Ostatním se dařilo méně, nervozita často udělala své, ale bojovalo se statečně za velké podpory celého týmu. Myslím, že všem patří poděkování za bojovnost a odvahu poměřit síly s nejlepšími juniorskými lezci Evropy.

Celkové výsledky najdete na www.ifsc-climbing.org

Marie Dichtlová

| Komentáře(0)