Zpráva prezidenta IFSC z telekonference 14.4.2020

16. 04. 2020 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

V úterý 14.4. 2020 proběhla telekonference IFSC se zástupci národních federací. Stručný překlad zprávy z telekonference vám přinášíme níže.

Odkaz na plné znění zprávy najdete zde.

Na této konferenci prezident IFSC Marco Scolaris shrnul informace týkající se posunutí OH Tokyo 2020 na další rok, vysvětlil otázky týkající se "Olympijských lezeckých stěn", které budou rozebrány a uloženy na bezpečném místě. Dále vysvětlil principy týkající se kvalifikačního systému na OH, odložení kontinentálních mistrovství a potvrdil jejich uspořádání ještě v roce 2020 - přičemž přesná data by měla být zveřejněna do 15. května.
Marco Scolaris se zmínil také o olympijské budoucnosti - OH 2024  v Paříži a OH mládeže 2022 v Dakaru.
V další části telekonference zopakoval rozhodnutí, která jsme již zveřejnili, a která se týkají oznámení konání mezinárodních závodů s náležitým 8 týdenním předstihem.
V dalších otázkách týkajících se rozpočtu, finančních obtíží a návrhů řešení apeloval prezident IFSC na solidaritu zúčastněných a vzájemnou soudržnost.
Marco Scolaris upozornil také na nutnost řešení záležitostí týkajících se lezeckého sportu - tréninku z hlediska pravděpodobných omezení v budoucnu. Zde opět navrhuje a vybízí ke společnému hledání postupů a řešení.
V závěru řeči se pak opět s nadějí a vírou v solidaritu, jednotnost a vzájemnou pomoc obrací na každého z lezců, lidí kolem sebe. Navrhuje využít tyto těžké chvíle jako příležitost k rozpoznání  slabin s cílem přetransformovat je v silné stránky.
S těmito slovy se i my plně ztotožňujeme.

Sekretariát ČHS, Ivana Palasová