Facebook

Český horolezecký svaz

Změna termínu MČR v lezení na rychlost

Změna termínu MČR v lezení na rychlost
30. 09. 2021 | Rubrika: Sportovní lezení

Mistrovství ČR v boulderingu již máme pro tento rok za sebou, ale mistrovské závody v lezení na obtížnost a lezení na rychlost nás ještě čekají. MČR kategorií U14 v obtížnosti proběhne již 16. 10. na brněnské stěně HUDY a jen o den později, tedy 17. 10. se na stejném místě o tituly mistrů utkají závodníci všech kategorií v disciplíně lezení na rychlost. Pozor! Jde o změněný termín MČR v lezení na rychlost.

FOTO: Petr Chodura

 

Lezení na rychlost je jednou z disciplín, která měla letos premíéru na Olympijských hrách v Tokiu a již nyní se ví, že v Paříži v roce 2024 je připravena sada medailí čistě pro rychlostníky. I proto je potřeba k lezení na rychlost přivést co nejvíce nových adeptů a proto se původní termín MČR v lezení na rychlost přesouvá na neděli 17. října, a to z několika důvodů. Tím nejhlavnějším je, že den před tímto závodem proběhne MČR v obtížnosti pro kategorii U14 a do Brna se sjede z celé ČR mnoho závodníků, kteří jak věříme si budou chtít zazávodit i druhý den v lezení na rychlost. 

Pro kategorii U14 bude připravena rychlostní cesta do výšky 10 m a poleze se nominačním formátem. Kategorie dospělých, juniorů a mládeže polezou na standardní cestě na rychlost svěťákovým formátem, kdy se finálový pavouk poleze duelem. 

 

Již nyní přislíbili účast Rishat Khaibullin a Jan Kříž. 

 

TĚŠÍME SE NA VÁS!

 

 


J. Žák, ČHS