Facebook

Český horolezecký svaz

Zlatá a bronzová medaile z EMP v PUURSU

Zlatá a bronzová medaile z EMP v PUURSU
07. 07. 2021 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

O víkendu 2.-4. července proběhl další závod Evropského poháru mládeže, tentokrát v belgickém Puurs-Sint-Amadns. Výprava byla tentokrát o něco méně početnější, chyběli například naši medailisté z předchozích závodů Maki Janošová, Míša metanová a Marek Jeliga, kteří se již plně připravují na své další vrcholy sezóny. Chyběl také Adam Adamovský, který se po loňském zranění teprve dostává do soutěžní formy. 

 

       Může jít o obrázek 7 people , people standing a outdoors

 

Během prvního dne proběhly kvalifikace všech kategorií:

  Anna Mihalčíková lezla jako jedna z prvních závodnic kategorie B, když se při jejím pokuse v 1. cestě rozpršelo tak, až jí pravděpodobně ze špatné podmínky vyklouzla oblina, z které měla cvakat. Do 2. cesty Anička nastoupila s těžkou hlavou ze svého předchozího výkonu a menších šancí na postup do finále, což jí celkově vyneslo 18. místo.

  Barča Bernardová lezla ihned po Aničce, kdy se cítila dobře, ale najednou jí vyjely ruce, ani netušila jak. Opět zde zahrála roli aktuální špatná podmínka z deště. Ve 2. cestě už ovšem s přehledem TOPovala a do finále postoupila ze 4. místa.

  Mariana Janošová lezla naprosto bez zaváhání, tak jak si cesty vymyslela, tak v nich zabojovala a pokračuje ve šlépějích své starší sestry Markéty. Do finále postupila z 5. místa.

  Arina Jurčenko měla těžší pozici, když startovala až ve 2. polovině startovního pole a do konce závodu se čekalo, zda promění svojí formu i v 2. kvalifikační cestě. Arinka byla oproti předešlým závodům naprosto klidná, lezla skvěle a do finále zaslouženě postoupila z 6. místa 

  Karolina Gendová - kat. A, se bohužel potýkala se střevními potížemi, které značně ovlivnily její 1. kvalifikační cestu. Ve 2. kvalifikační cestě už se cítila lépe, zabojovala a svoji pozici vylepšila. Celkově skončila na 22. místě.

  Hana Šikulová lezla dobře, nedělala velké chyby, bohužel v 1. cestě neudělala tzv. "plus", které by jí vyneslo ve výsledcích výše. Ve 2. cestě jí vyčerpalo vypadnutí nohou v místě, kde je bylo potřeba naopak udržet. Celkově skončila na 20. místě.

  Eliška Suchá zapsala výborný výkon! Zabojovala famózně, dolezla si pro 13. místo, kterým si zajistila nominaci na MS ve Voroněži.

  V Kat. A chlapci Thomas Kroa a Štěpán Bulena podali výkony, na které aktuálně mají, Štěpána možná mírně ovlivnilo smeknutí nohy v jedné kvalifikační cestě. Dolezli si pro 22. místo (Thomas) a 25. místo (Štěpán).

  U B kluků byly obě cesty dlouhé, vytrvalostní s bouldříkem ke konci. Luky Mokroluský zalezl moc pěkně, po neudrženém topu ve druhé cestě postupoval do finále z děleného 5. místa. 

  Jára Šikula i Fanda Danda měli po první cestě dobře nakročeno a byli na hranici finále, ale oběma se druhá cesta tolik nepovedla, skončili na 14. místě (Jára) a 15. místě (Fanda).

  V Juniorské kategorii chlapců startoval jen Ondra Slezák, který podcenil první kvaldu a vyřadil ho dlouhý krok do obliny. Ve druhé kvaldě zalezl lépe, ale na finále to bohužel už nestačilo. Celkově skončil na pěkném 12. místě.

  V Juniorkách Niki Králíková předvedla skvělou show - v obou cestách dolezla nejdál a postoupila do finále z 1. místa! 

  Ema Galeová měla podobně jako kluci B po první kvaldě pěkně nakročeno, ale ve druhé podcenila skok, nedotáhla chyt a skončila na 14. místě.

 

Do finále tedy postoupilo 5 českých reprezentantů!

Jejich výkony si můžete připomenout z přenosu:

https://www.youtube.com/watch?v=nfMRPe_zXI0

 

Barča Bernardová – kat. B, opět ukázala svoji velkou převahu, famózně zvládla těžkou vrchní pasáž finálové cesty a zaslouženě si odváží další – v pořadí již pátou zlatou medaili! Gratulujeme!

  DSC_1010

 

Další naši finalisté se umístili na krásných místech:

  1. místo Mariana Janošová
  2. místo Arina Jurčenko
  3. místo Lukáš Mokroluský

Juniorka Niki Králíková si i přes bolest v koleni, které si zranila při kvalifikaci, dolezla pro svoji druhou medaili v kariéře a odváží si bronz! Gratulujeme!

DSC_1380

 

 

Přikládáme vám komentáře našich závodníků:

Barča Bernardová - 1. místo, cítila se skvěle, finálová cesta se jí hodně líbila, protože jí svým patovým stylem dost seděla. Na konci jí smekla noha, jinak by mohla dolézt ještě o kousek dál.

Marianě Janošové - 6. místo, finálová cesta se jí líbila, cítila se před startem více nervózně než na předešlých závodech, nakonec se jí ale podařilo o jedno místo posunout oproti předchozímu závodu. 

Lukáši Mokroluskému - 8. místo, finálová cesta se mu líbila, především kvůli neznámým chytům, a i celý závod si užil. Finálovku hodnotí jako lehčí než kvalifikaci. Těší se na další závody. 

Niki Králíková - 3. místo, je se svým výsledkem celkem spokojená, neudělala moc chyb. Ze začátku se jí cesta moc nelíbila, ale jak přišla silovější pasáž, tak už ano. Zvládla se s finálovkou poprat i přes omezení s kolenem. Motivace do tréninku je opět vysoká a těší se na EPM v Žilině! 

 

A samozřejmě přidáváme také ohlédnutí trenérka mládežnické reprezentace a VSCM - Saši Gendové:

"Další závod evropského poháru je za námi a z pohledu trenéra/kouče proběhl opět úspěšně. Nejen po stránce výkonů našich závodníků, ale celkově i z hlediska organizace, spolupráce s ostatními kouči a také z hlediska přístupu samotných závodníků. Závod od závodu pozoruji, že se naši reprezentanti stávají odpovědnějšími, spolehlivějšími co se týče adekvátní předzávodní přípravy - rozcvičení, rozlezení, regenerace, stravování, orientace v harmonogramu závodu i následného sdílení informací o cestě s ostatními členy týmu. Samozřejmě, že je i v těchto ohledech co zlepšovat (někde více, někde méně:)), ale celkově zaznamenávám posun o mnoho kroků dopředu.  

K samotným výkonům je třeba vyzdvihnout 3. místo Nikoly Králíkové (z kvalifikace postupovala z 1. místa), která se závod od závodu zlepšuje, hlavně co se týká důvěry ve své schopnosti a ztráty respektu před závodními cestami a samozřejmě opět excelentní Barču Bernardovou, která si ve finále poradila se všemi konkurentkami, které ji v kvalifikaci o kousek přelezly. Barča a všichni naši úspěšní reprezentanti (medailisté, finalisté) jsou velkým vzorem a motivací pro všechny ostatní členy našeho týmu a jsou důkazem toho, že i na mezinárodní úrovni je možné dosahovat konstantně výborných výsledků.

Chtěla bych moc poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci závodu, koučování, dopravě a fotografování- Štěpánu Volfovi, Davidu Migálovi, Petře Adamovské a Renatě Pavlasové-Čečilové."

 

Ještě jednou gratulujeme reprezentantům za skvělé výkony

Velké poděkování si zaslouží Saša Gendová za skvělou pečlivou přípravu a veškerou podporu.

 

  DSC_0719  DSC_1060  DSC_0675  DSC_0865  

 

  DSC_1065  DSC_1223  DSC_1652  DSC_1694

 

   DSC_1422   DSC_1105

 

 

Sekretariát ČHS

Fotil David Migal

 

 

 

Instagram

Instagram Horosvaz