Zdravotní dokumentace u vrcholových sportovců

20. 12. 2016 | Rubrika: Sportovní lezení

Český olympijský výbor uveřejnil informace o projektu All-imp který navazuje na snahy o implementaci systému IZIP. Cílem je přehlednost a pořádek v dokumentacích jednotlivých sportovců a zlepšení informovanosti mezi pracovišti CZZSR  (Centrum zdravotnického zabezpečení sportovní reprezentace), CPM (Centrum pohybové medicíny), ISL a Medsport.

Aplikace All-Imp vznikla ve spolupráci s ČOV a CECG je určena pro Android, iOS a je též dostupná na webu. Aplikace prošla nejnáročnějšími testy na bezpečnost údajů a je držitelem certifikátu ISO 270 01.

V současné době je problém s rychlostí předávání informací, s jejich nesourodostí i s komunikačními šumy. To si tato aplikace klade za úkol minimalizovat a odstranit.

• Na jednom místě naleznete veškeré záznamy, v časové ose a souvislostech.
  • Přehledná osobní anamnéza  - léky, alergologie, všechny snímky, biochemická i další vyšetření i rodinná anamnéza.
  • Pomocí aplikace máte snadno dostupný výpis ze zdravotnické dokumentace – pro aktivní sdílení informací o zdravotním stavu pacienta, cílem je především prevence, neboť sportovec je tím, kdo ve finále řídí své zdraví.
  • Seznam předepsané medikace snadno zabrání případným kolizím s antidopingovými pravidly, neboť aplikace obsahuje seznam zakázaných látek a kontroluje předepsanou medikaci.

Při léčbě či fyzioterapii je tak větší šance postihnutí všech souvislostí, a tím i efektivnější terapii. Sdílení dat mezi lékaři a terapeuty, včetně on-line kontroly průběhu rehabilitace lékařem, to jsou kroky, které mohou vést k rychlejší léčbě a tím i kratší době mimo trénink.

Registrovaní sportovci ocení také upozornění na blížící se exspiraci zdravotní prohlídky.

Více informací naleznete na www.all-imp.cz