Závody SP v boulderingu v Eindhovenu a Barceloně

01. 07. 2011 | Rubrika: Sportovní lezení | Komentáře (0)

Dva červnové víkendy po sobě se uskutečnily další dva závody světového poháru v boulderingu.  První z nich byl ve dnech 17.-18.6. v holandském Eindhovenu, o týden později 25. a 26.6 pak letošní seriál pokračoval ve španělské Barceloně.

Závodu v Eindhovenu se zúčastnilo 42 žen a 67 mužů z jednadvaceti zemí. Zvítězili Akiyo Noguchi z Japonska a Kilian Fischhuber z Rakouska. Naši republiku na obou závodech reprezentovala Petra Růžičková, v Eindhovenu skončila na 36. místě.

lezecká aréna v Eindhovenu
Závod v Eindhovenu

Závodu v Barceloně se zúčastnili závodníci z 18 zemí, mužů bylo tentokrát 55 a žen 32. Petra zaválela a skončila na bodovaném 24. místě, od semifinále ji dělilo jen "víc" pokusů na dosažený top. Vyhrála "zase" Akiyo Noguchi z Japonska a v mužích tentokrát Guillaume Glairon Mondet z Francie.

Závody SP v boulderingu v Eindhovenu a Barceloně

Oba  závody byly vysílány i on-line, takže jsme mohli Petře alespoň na dálku fandit.

zajímavý TOP
zajímavý TOP "na dotek"

Posledním letošním závodem SP v boulderingu bude v srpnu závod v Mnichově, teď nás ale čeká první závod na obtížnost a druhý na rychlost v Chamonix a HLAVNĚ Mistrovství světa v italském Arcu, které proběhne ve dnech 14.-24.7. Oba závody by opět měly být vysílány on-line na internetu. Vedoucímu komise soutěžního lezeni dospělých Tomáši Bintrovi se navíc podařilo domluvit v České televizi vstupy do Branek, bodů, sekund a po skončení MS reportáž ze závodů! Tak našim reprezentantům držme palce a kdo se náhodou budete vyskytovat v okolí Arca, přijďte povzbuzovat...

Za komisi soutěžního lezení dospělých