Facebook

Český horolezecký svaz

Závodní prázdniny - rychlost

16. 08. 2011 | Rubrika: Soutěžní lezení | Komentáře (0)

IFSC se letos zřejmě rozhodlo, že mládežnickým závodníkům dopřeje aktivní prázdniny a během prázdnin naplánovalo hned tři z pěti letošních závodů Evropského poháru mládeže v rychlosti i Mistrovství světa mládeže.

EYC Chamonix (Francie)

Hned na začátku prázdnin - 10.7. - se uskutečnil letošní třetí závod EYC v rychlosti ve francouzském Chamonix. Závod probíhal na standardní cestě na stěně postavené v Chamonix přímo na náměstí. Závodu se zúčastnilo 68 závodníků z 12 zemí.

Z naší reprezentace se z kategorie B zúčastnili Petra Vojířová a Jan Kříž, z kategorie A pak Eva Křížová a Anna Wágnerová.

Honza Kříž postupoval do finále s nejlepším časem z kvalifikací i vyřazovacích kol, i ve finále lezl lépe, bohužel po chybě a pádu skoro na konci cesty z toho bylo "opět jen" druhé místo. Prvenství vybojoval Honzův asi největší soupeř Ital Alessandro Santoni.

Odkaz na video s Honzovým výkonem v Chamonix: http://www.youtube.com/watch?v=6JktV4Oqsds

Jan Kříž - Chamonix

Holkám tentokrát nevyšly kvalifikace podle představ, Anička s Evou skončily na desátém a jedenáctém místě. Petře Vojířové se i přes chybu v kvalifikaci podařilo postoupit do finále, tam ale narazila na svou největší konkurentku Alexandru Elmer z Rakouska, na kterou tentokrát nestačila. Ale její čas jí posunul na krásné páté místo.

Závod byl na chvíli přerušen kvůli problémům s časomírou, část závodu se lezla "se stopkami", což náš tým pobavilo, že problémy s časomírou nejsou jen u nás ;-)

EYC Friedrichshafen (Německo)

Z Chamonix závodníci přejeli do německého Friedrichshafenu, kde se 14.7 uskutečnil další závody letošního evropského poháru na rychlost jako součást outdoorové výstavy. Závod byl připraven velmi dobře, zúčastnilo se ho 86 závodníků z 12. zemí. Nás reprezentovalo osm závodníků. Lezlo se na zkrácené (10.metrové) standardní cestě.

Honza Kříž nezklamal - prošel - tedy vlastně proběhl se kvalifikacemi a prvními vyřazovacími koly opět s obdivuhodnými časy, v postupu do finále mu bohužel zabránil pád a tak pak v malém finále vybojoval "alespoň" bronz.

Honza Kříž

Z našich dalších závodníků postoupila do vyřazovacích finálových kol Petra Vojířová, nakonec z toho bylo "zase" páté místo, jako na minulém závodě v Chamonix.

Petra Vojířová

EYC Veliko Tarnovo (Bulharsko) 

Posledním letošním závodem Evropského poháru mládeže byl závod v bulharském Velkem Tarnovu, kde se současně odehrával i závod v obtížnosti. Z našich mladých "rychlostníků" se zúčastnili závodu na rychlost naši hlavní tahouni celého seriálu Honza a Eva Křížovi.

Honza si triumf schovával asi na poslední závod :-). S přehledem se proběhl kvalifikacemi i vyřazovacími koly a ve finále se potkal s letošním favoritem seriálu Alessandrem Santonim. Tentokrát však Honza ve finále nenechal nikoho na pochybách, že v rychlosti nám "roste" velká naděje a s přehledem obsadil první místo! Eva také zabojovala a povedl se jí jeden z nejlepších výsledků sezóny, postoupila do finálových vyřazovacích kol a nakonec obsadila šesté místo.

Vítěz EYS ve Velikem Tarnovu - Jan Kříž

Protože šlo i o poslední závod seriálu, byly na konci závodu vyhlášené i celkové výsledky pro rok 2011.

Jan Kříž skončil celkově na skvělém druhém místě kategorii B.  Ve stejné kategorii pak skončil Radovan Šifra na šestém a bratři Dosedělové na osmém a devátém místě. V dívkách ve stejné kategorii Petra Vojířová spíše jen kvůli účasti na menším počtu závodů celkově skončila pátá a Veronika Scheuerová (ze stejného důvodu) šestá. Z dívek v kategorii A nás reprezentovaly Eva Křížová - celkově čtvrté místo a Anna Wágnerová - celkově po účasti pouze na dvou závodech sedmnáctá. Podobně dopadl v kategorii A i Tomáš Žák na třináctém místě.

Eva Křížová - Friedrichshafen

Posledním, ale asi nejdůležitějším závodem sezóny bude pro naše reprezentanty Mistrovství světa juniorů 2011 v Imstu, které začíná ve středu 25.8.2011. Všem jim držíme palce!

Konzultace našich nejmladších

Za komisi soutěžního lezení mládeže
Marie Dichtlová

 

| Komentáře(0)
Instagram

Instagram Horosvaz