Facebook

Český horolezecký svaz

Závodní prázdniny - obtížnost

30. 08. 2011 | Rubrika: Soutěžní lezení | Komentáře (0)

Stejně jako "rychlostníci" měla i mládežnická reprezentace v lezení na obtížnost o leotšních prázdninách - zejména v srpnu - o program postaráno. Nejprve je začátkem srpna čekal letošní druhý závod Evropského poháru v bulharském Velikom Tarnovu, pak o deset dní později další závod v Imstu a tamtéž o dalších deset dní později i juniorské Mistrovství světa.

EYS Veliko Tarnovo (Bulharsko) - obtížnost

Ve dnech 1.-4.8. se uskutečnil závod v Bulharsku, nejprve probíhal závod v rychlosti, kde exceloval náš Honza Kříž a zvítězil v kategorii B - viz článek zde. Ve středu a ve čtvrtek pak probíhal závod v lezení na obtížnost. Závod je pověstný sice menší účastí závodníků, zato z aktuální špičky ve všech kategoriích nechybí nikdo, takže uspět v takové "zahuštěné" konkurenci není vůbec snadné.

Letos se závodu v obtížnosti zúčastnilo 109 závodníků z 18 evropských zemí, Českou republiku reprezentovalo 11 závodníků.

Z našich se nakonec nejlépe zadařilo Andree Pavlincové v kategorii B, která, i když postupovala do finále z posledních postupových míst, se ve finále "konečně rozlezla" a skvělým výkonem pak obsadila 3. místo! Druhé naší reprezentantce v této kategorii Janě Vincourkové uteklo finále jen těsně, když v první cestě nedala povinný top, ale skončila pouze o chyt níže. Na první závod v evropském poháru je to skvělé umístění!

Andra Pavlincová na bedně

Dalšími finalisty byli v kategorii A Tereza Svobodová, která ve finále skončila na 6. místě a Zdeněk Ustohal, který ve finále trochu zabloudil a tak z toho bylo "finálové poslední" 10. místo.

Pořádnou smůlu v "pronásobení výsledků" měl Petr Čermák - kategorie A, když v první kvalifikaci byl osmý a v druhé desátý, bohužel celkově z toho 11. místo - to asi pořádně zamrzí, jooo některým štěstí opravdu nepřeje...

Češi na stěně

Junioři Tomáš Binter, Standa Pekárek a Honza Jeliga se seřadili na 12., 13. a 14 místě, Tomáš i Standa každý v jedné cestě zalezli do 10. místa, ale pak v druhé kvalifikaci se chybou nebo nervozitou připravili o finále. Ale to se na závodech stává.

Míša Zbořilová byla ve své kategorii 11., Eva Křížová 14. a Honza Kříž 17. (Sourozenci Křížovi se ale specializují na rychlost, o to víc je jejich výkon v obtížnosti výborný).

EYS Imst (Rakousko)

Ve dnech 13.-14.8 se uskutečnil třetí závod EYC v rakouském Imstu. Byla to taková generálka na Mistrovství světa juniorů, které začínalo už za 10 dní. Závodu se zúčastnilo 275 závodníků z 28. zemí, s mimoevropských na "přípravný závod" dorazili už závodníci z Kanady, Ekvádoru, Mexika, Thajska a i dva z USA. Nás zastupovalo 13 závodníků.

Naši podřídili přípravu přeci jen blížícímu se MS, tak výsledky odpovídaly zátěži, kterou si před MS naložili a závod jsme brali spíše jako součást tréninku.

Postup do finále se tentokrát povedl jen Andree Pavlincové, finále ji ale nevyšlo úplně ideálně a tak z toho bylo nakonec 11. místo. Tereza Svobodová po první kvalifikaci sice byla na osmém místě, ale druhou cestu lezla jako jedna z prvních a neodhadla dobře chyt do kterého se muselo dynamicky a tak se "propadla" na 15. místo a ve výsledcích našich závodníků ji předběhl Petr Čermák, který v kategorii A obsadil 14. místo.  

Ostatním se taky asi nedařilo podle jejich představ, celkové výsledky najdete na stránkách IFSC zde. Všichni jsme ale brali závod jako seznámení s prostředím a stěnou, na které se bude konat Mistrovství světa mládeže a doufali jsme, že právě takový závod naše závodníky zbaví nervozity před tímto vrcholným závodem sezóny. Tak alespoň pár hezkých fotek a jak dopadlo MSJ si přečtete v článku, který bude (zítra) následovat... 

Synchronizované lezení Jana Vincourkova Marek Skorpil 

Tereza SvobodovaMisa ZborilovaSasha DiGiulian

Za Komisi soutěžního lezení
Marie Dichtlová

| Komentáře(0)
Instagram

Instagram Horosvaz