Závod Českého poháru v boulderingu - Lokalblok Monsters 9

06. 03. 2013 | Rubrika: Sportovní lezení

V sobotu 2. března 2013 se v pražském Lokalbloku uskutečnil druhý závod Českého poháru v boulderingu - letos již devátý ročník Lokalblok Monsters, který byl zároveň druhým nominačním závodem pro sestavení reprezentace ČR v boulderingu pro letošní rok.

V kvalifikaci připravili stavěči Vilda Chejn a Olin Klapal osm kvalifikačních bouldrů pro obě kategorie, které se lezly systémem flash. Ze 17 žen a 36 mužů postoupilo do finále 9 finalistek a 14 finalistů.

Ve finále žen si se ziskem čtyř zón na pět pokusů pro třetí místo dolezla Silva Rajfová. O jeden stupínek výš se na bednu postavila Karolína Nevělíková se třemi topy na šest pokusů a vítězkou se stala Petra Růžičková se třemi topy na čtyři pokusy.

V mužském finále byly potřeba tři topy na čtyři pokusy k tomu, aby Štěpán Stráník obsadil třetí pozici. Druhé místo obhájil z loňska Kuba Hlaváček se třemi topy na tři pokusy, kterého přelezl jen Martin Stráník o pokusy na zóny a stal se vítězem mužské kategorie.

Za ceny děkujeme firmám The North Face, Salewa, Singing Rock, Alpsport, A Muerte, Sambar Sport, Direct Alpine, Batyskaf, Move Climbing, Hanibal, snowboards.cz, Everest a Lidé a hory. Za podporu děkujeme Českému horolezeckému svazu.