Začíná Mistrovství světa mládeže v soutěžním lezení

07. 08. 2018 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Ve čtvrtek 9. 8. začíná v Moskvě Mistrovství světa mládeže v soutěžním lezení, které potrvá až do čtvrtka 16. 8. Závodit se bude v lezení na obtížnost, boulderingu a lezení na rychlost, na rozdíl od loňska však nebude na programu MSJ kombinace. Zaregistrováno je více než 1 100 závodníků ze 43 zemí. Soutěží se v šesti kategoriích – chlapci a dívky B (14 – 15 let), A (16 – 17 let) a Junioři (18 – 19 let).

Z České republiky bude startovat 23 závodníků. Komise soutěžního lezení ČHS zajistila pro výpravu poprvé v historii MSJ kromě mezinárodních koučů i vlastní fyzioterapeutický servis týmu Fyzio Gym Cooper, který s českou reprezentací spolupracuje v rámci přípravy a výrazně se podílel na úspěšném Mistrovství Evropy mládeže. Partnerem mládežnické reprezentace je společnost Rock Point.

O výsledcích českých reprezentantů i on-line přenosech vás budeme průběžně informovat na fcb a webu ČHS.

Tomáš Binter