Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

Vzdělávání trenérů C v ČHS

Vzdělávání trenérů C v ČHS
10. 05. 2018 | Rubrika: Vzdělávání, Soutěžní lezení

Trenéři sportovního lezení C  jsou v ČHS školeni v rámci instruktorského kurzu " Instruktor lezení na umělé stěně ", jehož III. blok je věnován právě jen trenérům C. 

 

Tento kurz byl ukončen na začátku minulého měsíce a po splnění všech vstupních podmínek, se ho účastnilo deset zájemců, z toho bylo pět zástupců klubů mládeže. Účastníci kurzu získali informace z oblasti metodiky, 1. pomoci a trenérství – licence C. Účastníci byli proškoleni vedením výstupu na stěně, nácvikem chytání pádu, jištěním na štandu. V kurzu první pomoci se dozvěděli, jaké jsou základní záchranné techniky a postupy při nehodě. Trenérský blok obsahoval trénink sportovního lezení, pohybové schopnosti a dovednosti v lezení, základy stavění lezeckých cest a boulderů, fyzioterapeutické aspekty lezeckého tréninku a spoustu dalšího.

IMG_20180302_114132

foto: Robert Abrhám

 

Úspěšně kurz dokončilo všech deset účastníků kurzu, Tito absolventi získali kvalifikaci Instruktor lezení na umělých stěnách a zároveň kvalifikaci Trenér sportovního lezení - licence C.

 

Podle slov účastníků se kurz vyvedl:" Bylo to pro mne velmi přínosné...."

(Petr Piechowicz )

 

...."kurz byl parádní, nejvíce vyčerpávající byl poslední blok (kurz trenér C)." (Adam Běšina)

 

V průběhu února 2018 se uskutečnil samostatný trenérský kurz třídy C a to jen pro zájemce z klubů mládeže. O samostatný kurz byl veliký zájem ze strany klubů mládeže, za jeho zorganizování děkujeme komisi sportovního lezení v čele s Tomášem Binterem.

 

Ke konci dubna bylo tedy v roce 2018 vyškoleno již 22 trenérů třídy C,

z toho 17 jich je z klubů mládeže, zařazených do Projektu mládeže.

 

Roman Šmíd, sekretariát ČHS