Vyzkoušejte si adrenalinové sporty v trojské loděnici

18. 09. 2013 | Rubrika: Alpinismus, O ČHS, Sportovní lezení

28. září 2013 od 10:00 do 22:00 se v areálu Loděnice Praha v Tróji bude konat outdoorově zaměřená akce adidas Outdoor Prague, která je určena pro všechny milovníky adrenalinu a sportů v přírodě.

Máte-li kromě kuráže i touhu po vítězství, jsou právě pro vás připraveny závody v boulderingu a v lezení na obtížnost. Odborným garantem těchto závodů je Český horolezecký svaz. Propozice závodů jsou ke stažení zde: propozice bouldering, propozice lezení na obtížnost. Kvalifikace je nastavena tak, že si zaleze opravdu každý, a pro vítěze každého ze závodů jsou připraveny prize money 400 Euro (přes 10 000 Kč).

Kromě výše zmíněných závodů čeká na návštěvníky v Loděnici například klasická lezecká stěna, rafting, slacklining, highlining, waterlining, ale také unikátní osm metrů vysoká ledová stěna pro vyzkoušení si stále oblíbenějšího zimního lezení s mačkami a cepíny.

Mezi různými aktivitami se bude možné potkat s outdoorovými hvězdami světového formátu, které adidas Outdoor Prague přijedou podpořit: slacklinisté z různých koutů Evropy Reinhard Kleindl, Lukáš Černý a Benjamin Schmid, dále polská alpinistická hvězda Adam Pustelnik a Rakušan Guido Unterwurzacher, boulderista Tomaso Greksák, boulderistka a lezkyně Nelly Kudrová a Alexandra Schweikart a především známý představitel vysokohorského horolezectví a extrémních závodů Libor Uher. Vybrané outdoorové hvězdy povedou některé diskuse či se představí v rámci exhibicí.

Adrenalinovou zábavu doplní projekce outdoorových filmů Ozvěny festivalu Expediční kamery a bude možné shlédnout některé chválou ověnčené snímky - paraglidingový film Zabijácká krása (2013) nebo horolezecký napínák Odkud není návratu (2012), či další. K odpočinku či osvěžení zahrají kapely Eddie Stoillow a Portless.

Navštivte stránky www.adidasoutdoorprague.cz , kde se dozvíte další podrobnosti.

Radana Plevková, sekretariát ČHS, ve spolupráci s adidas

leták akce ke stažení