VISEGRAD 4 YOUTH OLYMPIC CLIMBING CAMP 2019

21. 02. 2019 | Rubrika: Sportovní lezení

Před pár dny 15. – 18. 2. 2019 proběhl V4 Youth Olympic Climbing Camp 2019 za účasti českých, maďarských, polských a slovenských sportovců.

Mladí lezci trénovali nácvik všech tří soutěžních lezeckých disciplín, bouldering, lezení na obtížnost i lezení na rychlost. Kombinace těchto tří disciplín otevírá možnost účastnit se Olympiády, poprvé na Olympijských hrách v Tokyu 2020.

Nově postavená lezecká tělocvična La Skala v Žilině, místo konání akce, nabízí výborné tréninkové podmínky. Akci pořádala Lezecká akademie z Modré (SVK) za finanční podpory Visegradského fondu.

Mladí sportovci měli možnost trénovat s legendárním lezcem na rychlost Masrcinem Dzienskym z Polska a slibnou mladou českou lezkyní Eliškou Adamovskou, která tábor V4 komentovala:

,, Děkuji za příležitost trénovat všechny tři lezecké disciplíny. Jsem také velmi šťastná, že jsem mohla intenzivně prožít tyto dny s mnoha talentovanými a nadšenými lezci, kteří mě vždy velmi motivují“.

výsledky

Kateřina Zelenková, sekretariát ČHS