Ve finále bude chybět rychlostní eso Bassa Mawem

04. 08. 2021 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz
Dle dostupných informací Bassa Mawem, vítěz kvalifikace v rychlosti a jeden z osmi olympijských finalistů do zítřejšího finále nenastoupí.
Adam v rychlosti
Při včerejším lezení na obtížnost vypadl Francouz Bassa Mawem již v úvodu cesty kvůli bolesti paže. Při bližším záběru bylo vidět, že jde o problém s bicepsem, což se následně potvrdilo. Bassa musí podstoupit operaci totální ruptury spodní šlachy bicepsu, což znamená, že do finále tak nastoupí pouze sedm závodníků. Alex Megos nezaujme jeho pozici a Bassa zůstane na startovní listině s označením DNS (did not start).

Ve finále rychlosti měl nastoupit do prvního kola vyřazovacího souboje proti Adamovi. Adam přesto musí nastoupit, ale vzhledem k tomu, že bude bez soupeře, měl by postoupit do dalšího kola jako vítěz duelu, což znamená, že v lezení na rychlost zaujme maximálně 4. pozici.

Bassa je ve svých 36 letech nejstarším lezcem na LOH. O to větší je to škoda, jelikož se s velkou pravděpodobností jednalo o poslední možnost se olympiády účastnit. V kvalifikaci byl jedničkou v lezení na rychlost a do finále postupoval ze 7. místa. Spolu s ním postoupil z prvního místa také bratr Michael. Bohužel, sourozeneckou dvojici ve finále neuvidíme a francouzi tak budou mít ve finále pouze jednoho závodníka. Držíme Bassovi palce, aby se co nejrychleji uzdravil.

V případě, že by došlo ke změnám v pravidlech, budeme vás informovat.

Přiblížený záběr na Bassovo zranění naleznete zde:

Více na Reuters:

M. Košatková, ČHS