V4 kemp aneb vydařené boulderingové soustředění v Bratislavě

11. 03. 2020 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

V4 kemp- akce podpořená Visegradským fondem a organizovaná převážně dvěma protagonistkami Annou Michalkovou a Andreou Čepcovou z Lezecké akadémie, proběhl na nové boulderingové stěně Block-Dock v Bratislavě. Společný trénink vybraných závodníků ze čtyř zemí byl zahájen už v pátek 6.3. v dopoledních hodinách. Účastníci byli rozdělení podle svých věkových kategorií na 4 skupiny a v pravidelné 90 minutové rotaci – rozdělené obědovou pausou se přemísťovali na jednotlivých stanovištích.

cze tým na V4

Na stěně  pro ně připravili hlavní stavěči akce Katja Vidmar, Simon Margon a Dávid Závacký pohybové a skokové bouldry – nebo spíše jejich části a variace a pak bouldry technické a koordinační. Po celou dobu zkoušení těchto sekvencí závodníky pozorovali, hodnotili jejich schopnosti a koučovali.

Na dalších dvou stanovištích pak probíhalo velmi inspirativní a zajímavé kooperační  a balanční cvičení pod vedením Silvy a Lucie Rajfových .

Na sobotu byl připraven simulovaný závod. Po rozdělení účastníků na 3 skupiny – B dívky, A,J dívky a chlapce (těch bylo méně, tak B,A a J chlapci závodili dohromady)- probíhala po dobu 3 hodin společná kvalifikace. Pro všechny bylo postaveno 12 bouldrů a omezen počet pokusů na ně na 10.

Bouldry byly zajímavé, kreativní a různorodé. Bohužel si většina účastníků už v kvalifikaci značně prolezla kůži na prstech, takže odpolední finále bylo velkou zkouškou schopnosti překonat bolest a nekomfortní situaci. Finálové bouldry byly velmi těžké, netradiční a ve spojení s bolestí kůže, pro mnohé těžko překonatelné. Charakterem velmi připomínaly závodní bouldry na mezinárodních závodech, spíše pro dospělé nebo starší kategorie.

lezení v páru III

Velmi sympatické bylo, když si po závodě stavěči shromáždili všechny účastníky, zhodnotili průběh finále, přístup závodníků a jeden bouldr po druhém se všemi prošli a trpělivě popisovali svůj záměr, efektivní způsoby řešení a radili, jak se během krátké doby, kterou mají závodníci na přelez stanovenou, v bouldru zorientovat a najít správný způsob  přelezu.

Finálové bouldry, do kterých stavěči přidali madla, aby účastníci mohli zkoušet jednotlivé sekvence a další variace bouldrů, pak byly na programu v neděli. Lezení nebylo nijak řízeno a bylo vidět, že se po dvoudenním ostýchání  konečně národy trošku promíchaly a všichni lezli společně.

Celou akci všichni účastníci hodnotili velmi kladně, veškerou pohostinnost, péči organizátorů, interakci a úzkou spolupráci se stavěči i to, že se navázaly další kontakty a přátelství nejen mezi trenéry, stavěči ale i dětmi.

Moc děkujeme za šanci se pravidelně zúčastňovat tohoto super kvalitního tréninku všem organizátorům, trenérům, stavěčům a lezeckému centru Block-Dock – kde na vás spousta finálových bouldrů z této akce ještě čeká ????.

cze tým vč. plech. kamaráda

společné foto všech M.Smetanová lezení v páru I lezení v páru II boulder pracky.cz

Alexandra Gendová

Sekretariát ČHS, Ivana Palasová