V Polsku v Zakopaném proběhlo ME v boulderingu - 5. - 7. 9. 2019

08. 09. 2019 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Ve dnech 5.-7.9. 2019 se v polském horské středisku Zakopané konalo Mistrovství Evropy v boulderingu.

tým ČR_94784_n (1)

Účastnilo se celkem 116 závodníků ze 21 států. Český tým zastupovali Eliška Bulenová, Veronika Scheuerová, Martin a Štěpán Stráníkovi a Štěpán Volf.

Bouldry byly postavené na tribuně venku, což mírně komplikovalo počasí, které se nakonec přes katastrofální předpověď umoudřilo a závod proběhl docela hladce. "Problémy" stavěl “veterán” z Francie Jackie Godoffe; trochu "old school" styl nebyl na škodu a vyšly z toho velice hezké bouldry.

Nejlépe se umístil Martin Stráník a to moc hezkém 12. místě.

Přinášíme vám několik fotek a krátké video Martina Stráníka

pořízené Helenou Lipenskou.

Ostatní naši reprezentanti se v mezinárodní konkurenci vůbec neztratili a lezli dobře. U některých chybělo malinko štěstí, a minimálně u dvou by mohlo být semifinále.

Štěpán Volf 39. místo, Štěpán Stráník 56. místo, Eliška Bulenová 27. místo, Veronika Schauerová 31. místo.

Zlato získali Francouz Mickael Mawen a Slovinka Urska Repusic.

Všem závodníkům děkujeme za účast a za to jak bojovali na závodech.

Osobní pocity a postřehy našich závodníků si můžete přečíst níže.

Martin Stráník: “Za mě povedený závod, v semifinále jsem se 12. místem spokojený, vzhledem k tomu, že mi charakter boulderů - kolmice, moc nenahrával. Daří se mi vylézt Top na první pokus na trojce, řežky se mi zaryly do kůže tak, že je cítím ještě teď. Trošku mě mrzí poslední boulder, kde jsem před koncem časového limitu doskočil do zóny, ale už nedotáhnul fix do Topu.”

Štěpán Stráník: “ME pro mě skončilo katastrofou. 14 dní zpět jsem si na Fesťáku poranil záda, Věřil jsem, že i tak se dám dokupy a půjde solidně zalézt. Realita byla bohužel jiná, nedalo se úplně dobře zabrat. V mých silách bylo vylézt jeden, dva bouldery, ale semifinále bylo i tak dost daleko, bouldery byly pěkné-přímočařejší. Výsledek nejhorší co jde, poslední místo. Snad zas bude líp, i když na mezinárodní scéně už asi moc ne.”

Eliška Bulenová: “Po MSJ v Arcu jsem se cítila dost unavená ale i přesto jsem si řekla že do Zakopaného pojedu. Asi to byla chyba, v bouldrech jsem se necítila dobře a lezla jsem pod svoje možnosti. I tak to ale byla zajimavá zkušenost."

št.volf a št. str._48800_n Št. Stráník_80384_n Štěpán Stráník Št. Volf_6592_n št.volf_61024_n

št.volf_770432_n Št-Volf_15456_n Bulenová_6226 Scheuerová_6209

Bulenová_7ec  Bulenová_313eae  Bulenová_ab2