Facebook

Český horolezecký svaz

V Olomouci proběhlo druhé kolo ČP U14 v lezení na obtížnost

V Olomouci proběhlo druhé kolo ČP U14 v lezení na obtížnost
14. 09. 2021 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

V sobotu 11. září se na olomoucké stěně FlashWall konalo další kolo Českého poháru v lezení na obtížnost pro kategorie U14.

Český pohár U14 v Olomouci
Druhé kolo ČP U14 v lezení na obtížnost se konalo v Olomouci na lezecké stěně FlashWall. Celkem se účastnilo 78 mladých závodníků, pro které si stavěči ve složení Martin Jech, Jenda Šolc a Anežka Radouchová připravili šest kvalifikačních cest, pro každou kategorii dvě. Ačkoliv závodníci a pořadatelé si cesty pochvalovali, jedna Šolc je hodnotí lehce rozpačitě:  "Dle mého soudu nebyly výsledky závodu ani dobré ani špatné. Spousta závodníků skončila ve stejných krocích a to jak v kvalifikaci tak i ve finále, zároveň jsou ale celkové výsledky uspokojivé. Finálová cesta pro kategorii U10 skvěle rozřadila chlapce, většina dívek stejné kategorie však spadla ve stejném kroku - naštěstí tři nejlepší finálová cesta rozřadila dobře. S kategorii U12 jsem docela spokojený a kategorie U14 měla být celkově těžší."
 
Nejlépe se dařilo Mírovi Bodanskému, Evče Řepkové (U10), Adamu Paarovi, Alici Šindlarové (U12) a Honzu Štípkovi, Natálce Paarové (U14). V nejstarší kategorii šlapal Honzovi na paty také Luky Uherec, který také topoval, ale v pomalejším čase. Mezi holkami zářila klasicky Natálka, ta topovala jako jediná závodnice. 
Pořadatelský tým
 
Děkujeme pořadatelům z HO Flash Wall za další parádní závod, našim úžasným partnerům SC METAL, Český ráj  outdoor sports a závodníkům za super výkony!
Partneři závodu
 
Celkové výsledky naleznete zde a prohlédnout si můžete také obsáhlou fotogalerii.
 
 

M. Košatková, ČHS
 
Instagram

Instagram Horosvaz