V Jeseníku se sešli opičáci na boulderingovém závodě 2. ligy

Jeseník je město v srdci přírody. Když se k tomu přidá ještě sport, hned se člověk rozproudí krev! V neděli 5. září ožilo hřiště Gymnázia Jeseník, když se na něm objevilo hned 15 sportovních klubů.

Jesenický opičák

Trenéři a jejich svěřenci ukazovali příchozím, proč si vybrat právě jejich sportovní disciplínu. Samozřejmě mezi nimi bylo také sportovní lezení, které se navíc pyšnilo závodem 2. ligy v boulderingu mládeže „Jesenický opičák“. Od brzkého rána se začali sjíždět závodníci pro které připravil cesty Jenda Šolc, Anežka Radoucjová a Martin Gotthard.

Mladí lezci museli zdolat celkem sedm boulderingových problémů, které byly postaveny pro každou kategorii (U10, U12, U14 a B). Stavěči připravili nejrůznější bouldery od silovějších až po ty dynamické, takže diváci, kterých přišlo opravdu hodně, mohli zhlédnout nejrůznější přeběhy, skoky, vyvažovací kroky a další. Byla vidět bojovnost v každé cestě, do které závodníci nastoupili. Ti nejlepší se potom mohli postavitna stupně vítězů:

U10

1. Farda Martin, Dokoupilová Viktorie

2. Píro Timotej,  Migalová Gréta

3. Řehák Václav

U12

1. Řehák Vítězslav, Lichá Anna

2. Farda Stanislav, Zbořilová Barbora

3. Maštalířová Andrea

U14

1. Ježek Jindřich, Vaňková Adéla

2. Migal Ondřej, Dolanská Marie

3. Sládek Václav

1. Řehák Boris,  Zapletalová Amálie

2. Chytil Tomáš, Ježková Alena

3. Lichý Ondřej, Kroupová Klára

Dívky B

Děkujeme Českému horolezeckému svazu za to, že jsme u nás v Jeseníku mohli závod uspořádat, dále také sponzorům Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu, SVČ Duha, VIRGIN GRIP, HUDYsport a Gymnáziu Jeseník za propůjčení prostor hřiště.

David Migal, HO Jeseník