V Jeseníku proběhl poslední závod ČP U14

01. 12. 2021 | Rubrika: Sportovní lezení

V sobotu 27. 11. se konalů poslední prvoligový závod letošní sezóny, kterým bylo poslední kolo ČP U14 v lezení na obtížnost v krásně zasněženém Jeseníku.

Petr Chodura_CPU14_Jesenik_211127112855

Závodu se celkem zúčastnilo 64 mladých lezců z různých koutů ČR a dokonce přijeli i závodníci z Ukrajiny!

Vzhledem k výšce stěny byly závodní cesty spíše bouldrové, s technickými prvky a v kombinaci se super chyty byla zajištěna celková vyrovnanost. Stavěči měli záměr připravit i v kvalifikacích cesty těžší než obvykle, ale podle jejich slov je výkonnost závodníků překvapila. Ve finále U14 kategorie nastupovali závodníci náskokem, což zejména dívkám příliš nesedělo. Je ale zřejmé, že i na takové typy nástupu musí být účastníci závodu ČP připraveni.
Petr Chodura_CPU14_Jesenik_211127111329
Gratulujeme vítězům, kterými se stali:
Raszková Julie a Bodanský Miroslav (U10)
Bodanská Adéla a Suchan Maxmilián (U12)
Vojáčková Lucie a Uherec Lukáš (U14)

Kompletní výsedky Českého poháru naleznete zde.

Děkujeme všem, kteří byli součástí této úžasné sezóny, a to od pořadatelů, přes skvělé partnery, kterými byli v roce 2021 firmy SC Metal, Český ráj outdoor, Auto podbabská a mnoho dalších, až po naše bezvadné závodníky, Je radost sledovat, jak se nám závody neustále daří posouvat a zlepšovat. Tak zase příští rok! :-)

M. Košatková, ČHS