V Japonsku se konal další SP v boulderingu 2016

25. 04. 2016 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

O víkendu 23. - 24. dubna hostilo Japonské Kazo druhý letošní IFSC světový pohár v boulderingu. Českou republiku reprezentoval Martin Stráník.

Martin Stráník úspěšně prošel kvalifikací ve skupině B a postoupil do semifinále z děleného 13. místa. Martin  bohužel doplatil na to, že organizátoři změnili čas začátku semifinále oproti programu, zveřejněnému několik dnů před závodem, který si Martin přivezl a nezkontroloval s později vydaným oficiálním programem - předpokládal, že kdyby nastala změna, upozornili by závodníky na technické schůzce, stejně jako upozorňovali na změnu času kvalifikace. Do izolace přišel se zpožděním po jejím uzavření, a tak bohužel zmeškal semifinále. Z hlediska pravidel byl výsledek bohužel jasný: díky chybě, kterou každý z nás občas udělá, pro něj závod skončil. Celkově se umístil na 20. místě z celkového počtu 69 lezců. Martinovi držíme palce do dalších závodů, aby v nich ukázal svoji vynikající formu.

MUŽI bouldering, kompletní výsledky

1. GELMANOV Rustam RUS