Úspěchy českých reprezentantů na EPM v Soure

27. 04. 2023 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Česká mládežnická repre vyjela na první letošní závod EPM v boulderu, který se konal v portugalském Soure, kde se našim lezcům dařilo!

Česká repre

Mládežnická reprezentace zaznamenala v Soure 4 finálové účasti, ve kterých se podařilo vybojovat také jednu stříbrnou medaili v podání fenomenálního Jana Štípka. Honza nebyl daleko od zlata, když v bouldru číslo 2 jako jediný přidával ruku do topu! Další dvě medaile byly na dosah a především 4. místo v podání Viktorie Konečné byl významný úspěch! Lukáš Mokroluský také bojoval do posledí chvíle o umístění na stupních vítězů, ale počet pokusů ho bohužel odsunul na nešťastné 4. místo.

eyc-soure-8_websize

Stříbrný Honza Štípek

Další finalistka Lucie Vojáčková si díky perfektně zvádnuté kvalifikaci zasloužila účast ve finále, kde obsadila 8. místo a nás těší, že se začíná v této disciplíně dařit také dívkám.

Dalším adeptům na finále Arině Jurčenko, Lukáši Uhercovi, Natce Paarové, Báře Zítkové nebo Ondrovi Mázlovi se nepodařilo proměnit své šance. V případě Lukáše Uherce jde o sbírání zkušeností a přizpůsobení se závodnímu tlaku. Arině Jurčenko, která byla blízko několika topům a o jejích schopnostech není pochyb, se určitě zadaří v dalších závodech. Ondra Mázl se potýkal s malým zdravotním omezením, ale i tak zabojoval a obsadil pěkné 21. místo.Natka Paarová se v pár bouldrech trošku zapletla a na jejich topování vyčerpala více pokusů, což se projevilo na umístění.Pro Báru Zítkovou to byl  teprve druhý mezinárodní závod a i když na finále má, tak adaptace na pro ni nové prostředí ještě chvíli potrvá.

DSC_3533_websize

Viki Konečná

Česká výprava byla  početná, ale další závodníci si buď vybrali trošku smůly, nebo jsou to pro ně (hlavně v případě mladších kategorií) první zkušenosti s mezinárodními závody. Další šance je už tento víkend na závodě v litevském Kaunasu

Celkové výsledky najdete zde.

Celkové 8. místo pro Česko mezi 25. evropskými zeměmi, které se závodu účastnily je velmi slušný výsledek, který se budeme snažit na dalších mezinárodních závodech ještě vylepšit.

Za podporu děkujem firmě Rock Point a především našim trenérům, pro které bylo velmi náročné zvládnout zabezpečit vše potřebné pro tak vysoký počet závodníků. Velký dík patří také Nikosovi Zerdaloglu z Fyziogym Cooper za jeho péči a regeneraci.

logo_partner_repre