Úspěch Petry Růžičkové na SP v Mnichově

20. 08. 2011 | Rubrika: Sportovní lezení | Komentáře (0)

Původně díky množství závodů o prázdninách jsme chtěli napsat "jen" shrnutí celého SP v bouldrech, ale poslední závod letošního SP v boulderingu v Mnichově si zaslouží alespoň krátký samostatný článek.

Závod probíhal v pátek a v sobotu 19.-20.8., zúčastnilo se ho 36 žen a 65 mužů, z naší reprezentace Karolína a Ondra Nevělíkovi a Petra Růžičková.

A právě Petra Růžičková korunovala svou účast v letošním SP svým dosud nejlepším výsledkem - v pátek se ji v kvalifikacích zadařil postup do semifinále - sice z posledního děleného dvacátého místa, ale v sobotním semifinále dokázala své umístění zlepšit tak, že z toho bylo nakonec 14. místo!

Ilustrační foto - Petra v Eindhovenu

Semifinálové bouldry žen přitom byly postaveny velmi tvrdě, pouze Anna Stöhr dokázala dát dva topy. Petra zalezla v semifinále i stříbrnou z nedávného MS americkou závodnici Sashu DiGiulian. Petře moc blahopřejeme!

Ilustrační foto - Petra - ČP bouldry

Další naše reprezentantka Karolína Nevělíková skončila jako 22. těsně před branami semifinále - od postupu ji dělil jen jeden pokus na topy. Ondra Nevělík zalezl sice skvěle - 4 topy z pěti, bohužel v jeho skupině to bylo pouze na dvacáté první místo, celkově byl tedy 41. Bouldry na skupiny jsou občas velmi nespravedlivé.

Všem reprezentantům však patří poděkování za celou sezonu SP, v nejbližší době připravíme i souhrnný článek.

Za komisi soutěžního lezení
Marie Dichtlová