Facebook

Český horolezecký svaz

Proběhly tréninky VSCM a SPS

Proběhly tréninky VSCM a SPS
27. 05. 2021 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Během víkendu 22. - 23. 5. proběhly tréninky VSCM a repre v lezení na  obtížnost a na rychlost na lezecké stěně HUDY v Brně a zároveň trénink  SpS v v boulderingu na pražské stěně Jungle sport Park.

SpS trénink, foto: Pepe Piechowicz

 

V sobotu 22. 5. proběhlo soustředění členů VSCM a dospělé reprezentace, které bylo zaměřeno na lezení na obtížnost. Závodníci opět absolvovali závod, tentokrát ve Flash stylu a jejich úkolem bylo díky tomuto formátu vypozorovat a sledovat ta nejefektivnější řešení v podání jejich "soupeřů". V odpolední fázi probíhalo opět krokování problematických pasáží a dolezení starších projektů. Většina cest v tréninkovém centru Hudy v Brně bude totiž sundána z důvodu chystaného nominačního závodu a profily budou opět doplněny kvalitními závodními cestami nejen ze samotného závodu, ale  budou dostavěny také rakouským stavěčem Jacopo Larcherem. Ten má za úkol postavit cesty, které poslouží jednak k předolympijské přípravě Adama Ondry, ale také  k přípravě na nadcházející světové poháry v lezení na obtížnost členům naší dospělé reprezentace!

Ve stejný den probíhal také společný trénink reprezentantů v lezení na rychlost. Opět za účasti zkušeného polského trenéra Andrzeje Kajdana a tentokrát se závodníkům představil také skvělý závodník a olympionik Rishat Khaibullin (KAZ), který žije a dlouhodobě trénuje v Brně, aby s nimi probral jejich rezervy a poradil varianty možného zlepšení. S Rishatem je domluvena dlouhodobější spolupráce a jeho účast na trénincích naší rychlostnické repre bude pravidelná. Za pomoc při tréninku děkujeme také panu Cibulkovi, který se závodníky i trenéry strávil celý den.

VSCM trénink - obtížnostVSCM trénink - rychlost

 

Díky postupnému rozvolňování epidemiologických opatření se po dlouhé době mohl uskutečnit také trénink Sportovních středisek mládeže. Tentokrát byly pro děti připraveny bouldry v lezecké hale Jungle park Praha. V sobotu se sešli mladí sportovci z SpS Čechy a Morava jih, kterým se věnovali Silva Rajfová, Veronika Jecelínová,Ondra Záhora a Petr Podoba. Na neděli pak byl připraven trénink pod vedením Tomáše Sychy a Davida Migála pro děti z SpS Morava sever. V první fázi tréninku čekal na mladé závodníky simulovaný závod na bouldrech, které pro ně mimo jiné připravil Honza Šolc. V odpolední fázi se dětem věnovali fyzioterapeuti z Fyzio Gym Cooper, kteří se tentokrát zaměřili na správné postavení ruky v lezení a problematiku prstů. Následně si děti mohly vyzkoušet dopolední závodní bouldry a bylo skvělé, že již v praxi mohly uplatnit poznatky od fyzioterapeutů. Po oba dny byl také tréninku přítomen stavěč Honza Šolc a bylo tak možné i v průběhu tréninku upravovat bouldry dětem na míru. Pro všechny bylo velkým povzbuzením se opět setkat, poměřit síly a zazávodit si.

FyzioGym Cooper na tréninku VSCMtrénink SpS

 

Děkujeme HUDY stěně v Brně za skvělé zázemí a za jakýchkoliv okolností vstřícný přístup, stejně tak Jungle Sport Park.

 

 


Saša Gendová a Jana Cinková, ČHS

fofot: Pepe Piechowicz, Petra Adamovská