Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

Tomáš Mrázek třetí v SP

19. 11. 2007 | Rubrika: Soutěžní lezení | Komentáře (0)

Tento víkend se v Kranji konal závěrečný závod letošního Světového poháru v lezení na obtížnost.

Přes nepříznivou prognózu zranění kolena, kvůli kterému se nezúčastnil závodu Světového poháru v boulderingu v Brně, ani předchozího závodu ve Valence, odjel nakonec Tomáš Mrázek do Kranje, pokusit se vylepšit své celkové postavení.

Matematika před závodem nevylučovala ani celkové vítězství, když Mrázkova ztráta na vedoucí Španěly by byla smazána v případě jeho vítězství a nepostoupení Španělů do finále.

Po kvalifikaci bylo všechno otevřené. Prvních pět závodníků ve Světovém poháru dalo TOP a postoupili do semifinále. Tam ale začaly úřadovat nervy, takže do finále nepostoupili ani Patxi Usobiaga (18.), ani Ramón Julian Puigblanque (26.).

Ve finále už šlo jen o to, jestli se Mrázkovi podaří vyhrát, nebo alespoň být lepší, než dosud třetí Verhoeven a o kolik. První z uchazečů o vítězství startoval Mrázek a dolezl docela daleko, získal 40 bodů. Po něm lezoucí Flavio Crespi však dolezl ještě dál (46+) a oba dva ještě přelezl Švýcar Cedric Lachat (50 bodů). S napětím se čekalo na Verhoevena, kterému se vypadnutím Španělů otevřela reálná možnost celkového vítězství. To byl ale příliš velký útok na jeho nervy. Technická chybička, kdy mu uklouzla noha, jej odsoudila až k šestému místu v tomto závodě, který vyhrál Cedric Lachat před Crespim a Mrázkem. Světový pohár v lezení na obtížnost 2007 nakonec získal i přes slabý výsledek posledního závodu Patxi Uspobiaga, druhý skončil Ramón Julian Puigblanque (oba Španělsko) a třetí Tomáš Mrázek, který o 4 body přeskočil Verhoevena. SP žen i poslední závod vyhrála s přehledem Slovinka Maja Vidmar.

Tomáš Mrázek

| Komentáře(0)