Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

The North Face Mistrovství České republiky v boulderingu 2013 - Slaný

The North Face Mistrovství České republiky v boulderingu 2013 - Slaný
27. 09. 2013 | Rubrika: Soutěžní lezení

V sobotu 14. září bylo ve Slaném na náměstí rušno. Za pěkného počasí se zde konalo Mistrovství České republiky v boulderingu, poslední závod Českého poháru v boulderingu. Mistrovství ČR zde pořádal Český horolezecký svaz a občanské sdružení Lezení do škol o.s., za pomoci generálního partnera, firmy The North Face, a nemalé pomoci Královského města Slaný.

 

Pro závodníky byly připraveny čtyři široké profily o různých sklonech, které byly umístěny na zastřešeném pódiu. Což zajistilo atraktivnost pro diváky, kterých se sešlo opravdu hodně.

 

O cesty se postaralo zkušené duo stavěčů Vilém Chejn a Olin Klapal. Celé závody se lezly systémem on-sight.

 

Ženy odstartovaly kvalifikaci v 8 hod, z 16 přihlášených se do finále probojovalo 8 závodnic. Na stupních vítězů byly: 1. Nelly Kudrová, 2. Petra Růžičková a 3. Karolína Nevělíková.

 

V 11 hodin přišla kalifikace mužů. Z celkem 42 přihlášených do finále postoupilo 13 borců. Na medailových pozicích skončili: 1. Martin Stráník, 2. Jakub Hlaváček a 3. Marian Šeliga, což je ale slovenský lezec, takže v MČR se na třetí pozici umístil Ondřej Beneš.

 

Závěrem proběhlo předání hodnotných cen, o které se postarali představitelé města, starosta RNDr. Ivo Rubík a místostarosta Mgr. Martin Hrabánek.

 

Také byly vyhlášeny celkové výsledky ČP v boulderingu a ceny za ČHS předal Tomáš Binter.

 

Součástí MČR  byly již tradiční závody O pohár Královského města Slaný a Mistrovství České Republiky na trickline „Gibbon Czech Nationals“.


Hlavními partnery MČR bylo Královské město Slaný, firma TOI TOI, Český horolezecký svaz, společnost Linet a občanské sdružení Lezení do škol o.s.

Chyty a struktury dodaly firmy: AIX, X-CULT, FREESTONE, MAKAK a BOULDER WALLS.

Pro ty kteří nemohli přijet do Slaného, běžel na http://slanytv.cz/ on-line přenos finále a o reportáž z finále se postarala ČT4 sport.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10289323197-horolezectvi/213471291182002-m-cr-v-boulderingu-slany/

Další reporty, fotky a videa naleznete na:

https://www.facebook.com/pages/Lezen%C3%AD-do-%C5%A1kol-os/410543232369324

www.lezenidoskol.cz

 

Závěrem bych rád poděkoval všem partnerům a 65 pomocníkům, kteří nám s celou akcí pomohli.

 

Za Lezení do škol o.s.

 

Jiří Žák

 

fotografie - archiv pořadatelů