Testování reprezentace v boulderingu 2016

10. 05. 2016 | Rubrika: Sportovní lezení

Pro nově nominované reprezentanty v boulderingu, nebo ty, kteří se letos nemohli zúčastnit testů v původních termínech popř. se chtějí nechat otestovat znovu, se ve spolupráci FTVS podařilo najít ještě jednu možnost testování - a to v pátek 13.5. od 9:30 hodin. Testování je doporučené pro všechny letos netestované reprezentanty v kategorii dospělých, A a Junioři. Termín není vhodný pro ty závodníky, kteří mají jako svou hlavní disciplínu lezení na obtížnost, protože následující den je nominační závod ve Svitavách a testy by zde mohly ovlivnit jejich výkon.

Cílem testů je pomoci všem závodníkům se směřováním svého tréninku na základě objektivních kritérií. Pokud je s výsledky dobře naloženo, mohou představovat nejenom přesnou kontrolu trénovanosti, ale i podnět k další práci.

Testy nejsou povinné, ale jsou oficiální akcí reprezentace dle reprezentační smlouvy v kategorii dospělých a jejich výsledky a případná neúčast na nich budou pomocným kritériem při případném snížení kvóty na mezinárodních závodech a při posuzování všech hraničních žádostí. Zájmem každého závodníka by měla být znalost vlastní aktuální fyzické úrovně a z ní vyplývající konkurenceschopnosti na mezinárodních závodech, kterou nelze zjistit jinak, než při oficiálních testech, protože sama nominace po domácích závodech v některých kategoriích není zárukou odpovídající výkonnosti.

Maximální počet účastníků je 8, na tento termín jsou již dva předběžně přihlášeni (P. Růžičková, O. Klapal), zbývá tedy 6 míst.

Obsah testů:

• tělesné složení
  • flexibilita – zvednutí natažené nohy
  • ruční dynamometrie
  • maximální síla otevřený úchop, zavřený úchop, prostředník+ prsteník
  • vertikální přesah (budou testovány varianty z klidného visu a z předpětí)
  • diagonální přesah
  • výdrž ve shybu na jedné ruce
  • vis na liště
  • výdrž ve shybu nadhmatem

+ se můžete těšit na absolutní světovou novinku v diagnostice - test na zastoupení specifické aerobní a anaerobní lokální vytrvalosti

Aby výsledky byly objektivní a nezkreslené, je nutné dodržet následující:

1. Testování je náročné jak na maximální sílu, tak na silovou vytrvalost. Je nezbytně nutné vyvarovat se těžkého tréninku 2 dny před testováním. Na testování musí závodníci přijít odpočatí, jinak ztrácí smysl.

2. Před měřením tělesného složení 2 hodiny nejíst a půl hodiny nepít.

S sebou je potřeba sportovní oblečení, lezečky, případně přezuvky. V případě nemoci dát vědět předem na adresu balas@ftvs.cuni.cz.

Každý dostane individuální testový protokol, který obdrží ihned po testování.

Místo testování: Laboratoř sportovní motoriky na UK FTVS v Praze, José Martího 31, 16252 Praha 6.

odkaz na laboratoř : http://www.ftvs.cuni.cz/FTVS-1165.html

Na tento termín testování se hlaste do čtvrtka 12.5. 12:00 na adrese balas@ftvs.cuni.cz a v kopii na katerina.zelenkova@horosvaz.cz .

Komise soutěžního lezení