Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

Tendon MČR dětí a mládeže kat. U14 a B v Brně

Tendon MČR dětí a mládeže kat. U14 a B v Brně
20. 06. 2017 | Rubrika: Soutěžní lezení, RSS - iSport.cz

V sobotu 17. 06. 2017 se v Brně na stěně Rajče konalo Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost děti a mládeže v kategoriích U14 a B. Pořadatelé, HOM Rocky Monkeys, TJ Sokol Brno I, uvolnili celou stěnu pro stavbu závodních cest a díky tomu stavěči, Jan Šolc, Silvie a Lucie Rajfovi, měli volné pole působnosti. Celkem postavili 9 cest, které mnohdy vedly i přes 2-3 linie. Stavělo se za použití nově dodaných chytů a struktur, převážně pocházejících z dílny firem Move a Tripoint. Lezlo se v tradičním formátu: dvě kvalifikační cesty + finále, do kterého postupovalo 8 nejlepších závodníků z každé kategorie.

P01

Na závody dorazilo celkem 153 závodníků, z toho 85 dívek a 68 chlapců. V nejvíce obsazené kategorií dívek U12 se soutěže zúčastnilo 27 závodnic. Kromě zástupců českých oddílu se na startu objevili také soutěžící z Polska, Slovenska a Ukrajiny. Všechny cesty dětem předlézali domácí lezkyně Jana Ondřejová, Lucie Petrová a Veronika Šimková.

P03

Nejmladší holky a kluci (kat. U10) lezli své kvalifikační cesty na kolmých profilech. První z nich byla lehčí a pro většinu soutěžících nebyl problém jí vylézt, druhou zdolalo jen pár děti. Finálová cesta vedla v převislém profilu a dokonale rozřadila závodní pole. Na topu nedosáhl žádný soutěžící.

 

U10 Chlapci:

1. Štípek Jan – Rock Empire Lezecká stěna Ústi nad Labem

2. Uherec Lukáš – HOVRCH Nové Město nad Metuji

2. Čermák Šimon – HOM Rocky Monkeys; Sokol Brno I

 

U10 Dívky:

1. Marešová Lucie – HK Lanškroun z.s.

2. Paarová Natalie – HOVRCH Nové Město nad Metuji

3. Bartošová Mia – HOM Rocky Monkeys; Sokol Brno I

 

Kategorie U12 měla složitější úkol. Sice jedna z kvalifikačních cest vedoucí lehce převislou stěnou nebyla pro děti moc velkým problémem, ale druhá, která pak byla cestou finálovou pro kategorií U10, už jim dala zabrat. Finále se pak konalo na jedné z kvalifikačních cest pro holky kategorie U14 a B, vedoucí v převislém profilu, která důkladně prověřila jejich schopnosti. I zde, podobně jak v kategorií U10, na topu nedosáhl žádný soutěžící.

 

U12 Chlapci:

1. Šikula Jaroslav – ---

2. Mokroluský Lukáš – ---

3. Danda František – HO Pohodička Slaný

 

U12 Dívky:

1. Bernardová Barbora – HK Jihlava

2. Pařilová Valerie – HOM Rocky Monkeys; Sokol Brno I

3. Janošová Mariana – TJ Banik Karvina

 

Kvalifikační cesty pro kategorie U14 a B byly zase o něco těžší. Jedna z nich byla společná pro všechny, druhá byla odlišná pro holky a pro kluky. Všechny vedly v převislém profilu a k topu se propracovalo jen pár závodníků z kategorie B. Pro finále kluků byla nachystaná cesta, která vedla v převislém profilu, v němž závodnici museli mezi jinými absolvovat pro diváky atraktivní skok, a pak zabojovat ve stropu, který byl technicky a fyzicky náročný. Finálová cesta holek vedla v převislém profilu, pak následoval traverz za hranu a pak zpět do stropu a dále po něm až na top. Finálové cesty závodníky velmi pěkně rozřadily a to i přes to, že top nebyl dosažen na žádné z nich.

 

U14 Chlapci:

1. Cibulka Šimon – SPL Pustiměř

2. Petrik Mikuláš – Green Trees Monkeys Praha

3. Gruber Lukáš – HOM Rocky Monkeys; Sokol Brno I

 

U14 Dívky:

1. Janošová Markéta – TJ Banik Karvina

2. Šikulová Hana – ---

3. Kripnerová Eliška – Green Trees Monkeys Praha

 

B Chlapci:

1. Slezák Ondřej – HK Rožnov pod Radhoštěm

2. Jeliga Marek – Horoguru Praha

3. Cink Jáchym – HOM Rocky Monkeys; Sokol Brno I

 

B Dívky:

1. Smetanová Michaela – HOM Rocky Monkeys; Sokol Brno I

2. Širůčková Tereza – HOM Rocky Monkeys; Sokol Brno I

3. Cibulková Tereza – SPL Pustiměř

 

O hladký průběh obou závodů se staral tým dobrovolníků z pořádajícího oddílu HOM Rocky Monkeys, Sokol Brno I, kterým patří za odvedenou práci obrovské poděkování. Hlavním rozhodčím byl Miroslav Doseděl a delegátem ČHS Tomáš Binter.

 

Andrzej Kurowski