Facebook

Český horolezecký svaz

Tendon Cup ČP mládeže v Písku

Tendon Cup ČP mládeže v Písku
19. 09. 2012 | Rubrika: Soutěžní lezení

Tendon český pohár mládeže v lezení na obtížnost - Písek 8.9.2012

 

Po úspěšně zorganizovaných závodech českého poháru dospělých v lezení na obtížnost v roce 2011 se rozhodl tým lezeckého centra uspořádat 8.9. 2012 5. kolo Tendon českého poháru mládeže v lezení na obtížnost.

 

Samotným závodům předcházelo mnoho dnů příprav a vyjednávání se sponzory. Týden před akcí se musely uzavřít všechny závodní profily a cesty z nich se musely označit, sundat a chyty očistit. Jednalo se o pouhých 900 chytů. O cesty pro závodníky se postaral stavěč stavěčů Honza Zbranek, jediný český stavěč s mezinárodní licencí, který tři dni stavěl a ladil každý krok s precizností chirurga. A výsledek? 7 cest špičkové úrovně v obtížnostech  6+; 7; 8; 8+; 9-; 9+; 10 UIAA. V pátek okolo půlnoci bylo vše připraveno a první závody ČPM konané v lezeckém centru LezeTop mohly začít.

 

Přestože krásné sobotní počasí o prvním poprázdninovém víkendu lákalo k čemukoliv jinému než k lezení na stěně, na závody dorazilo 64 mladých borců z celých Čech. Závodníci byli rozřazeni do pěti věkových kategorií. Závody probíhaly téměř přesně podle harmonogramu. Po ranním nájezdu lezců se v 9.00 uzavřela registrace a od 9.30 už následovalo předlezení všech kvalifikačních cest, kterého se zhostili jak lezci z místního lezeckého centra tak i sám autor Honza Zbranek. V kvalifikaci se bylo určitě na co koukat, cesty byly postavené blízko sebe ve dvou sektorech, takže diváci měli o všem dobrý přehled. Kvalifikace byla výborně postavená a každý i ten horší závodník si v ní opravdu dobře zalezl.

 

Finále začalo v 14.15 po úpravě a dosazení finálových cest. Tyto cesty byly už o poznání těžší a většina už měla veliké problémy s jejich topováním (dolezením až na vrchol). Díky tomu finálové cesty dokonale rozřadily všechny závodníky do konečného výsledného pořadí. První místa ve svých kategoriích obsadili mezi chlapci: Cink Jáchym (2003), Kendík Jan (1999), Kliger Petr (1998), Kříž Jan (1996), Kučera Roman (1993). Mezi dívkami to byla: Křížová Hana (2001), Matúšová Michaela (1999), Vincourková Jana (1997), Svobodová Tereza (1995), Křížová Eva (1994). Finále úspěšně skončilo kolem 16:30.  Poté už následovalo vyhlášení výsledků s předáním cen a následná večerní zábava doprovázená  kytarami a bujarou oslavou vydařených závodů.

 

O hladký a profesionální průběh se postaral skvělý organizační tým v čele s Tomášem Binterem (hlavní rozhodčí) a Marii Dichtlovou a všech ostatních dobrovolníků z řad instruktorů a kamarádů lezeckého centra, kterým tímto patří veliké poděkování za jejich pomoc. Díky firmě AIX se lezly finálové cesty na krásných kvalitních nových chytech a v neposlední řadě nebýt ČHS a firem TENDON, Hudy sport Strakonice, Jitex a.s, Progress sportwear, Saltic,  Hight point, určitě by závody ani nebyly.  Věříme, že se závodníkům, rodičům i divákům tato sportovní akce líbila a budeme se těšit na další setkání a to nejen při závodech.

Za realizační tým – Petr a Martin Altman

 

Instagram

Instagram Horosvaz