Tendon Cup Český pohár mládeže v Pardubicích

28. 06. 2012 | Rubrika: Sportovní lezení

Parta nadšených perníkářů (obyvatel Pardubic), sdružených do malého bezejmenného horolezeckého oddílu H-Climbing Team, se rozhodla uspořádat třetí závod Tendon Cup Českého poháru mládeže v lezení na obtížnost. A tak se, po týdnu příprav, v sobotu 16. června v osm hodin otevřely dveře horolezecké stěny H-Centrum ve Starém Hradišti pro 97 lezců a lezkyň ve věku od 8 do 19 let.

Po uzavření prezentace byli svoláni všichni traťoví rozhodčí a každému byl přidělen kousek volného místa pod stěnou, ze kterého mohl bedlivě sledovat výkony závodníků. Deset minut po deváté odstartovalo předlezení všech sedmi kvalifikačních cest, které byly postaveny tak, aby se v každý okamžik lezly současně čtyři kategorie a závody tak pěkně ubíhaly. Diváci se určitě nenudili a myslím, že měli co pozorovat. Kvalifikace byly odlezeny přesně podle harmonogramu tři minutky před půl druhou. Cesty určily ty nejlepší závodníky, kteří měli možnost ukázat svojí výkonnost ve finálových cestách.
Protože bylo nádherné počasí, oddalovali jsme uzavření izolace, co to šlo, a tak všichni trávili čas, po který se upravovali cesty pro velké finále, na sluníčku a ne ve vydýchané šatně. Úprava cest se trošičku protáhla, což bylo způsobeno vadnou elektronkou E-třenáct z Katody Olomóóóc. Patnáct minut před čtvrtou hodinou odpolední jsme konečně uzavřeli izolaci a hned na to začala šestiminutovka, určená na prohlídku čtyř finálových cest. Stejně jako kvalifikace, probíhalo finále souběžně na čtyřech cestách, takže bylo na stěně pěkně živo.

Cesty postupně rozřadily všech 70 finalistů. Pouze nejmenší kluci topovali svojí finálovku, a tak jim byla lehce upravena cesta starších dívek, ve které dolezli opět oba do stejného chytu a tak o vítězi rozhodl čas. Poslední lezec dolezl deset minut před šestou a tak mohlo bez nejmenšího prodlení odstartovat ocenění snahy těch nejlepších. Protože jsme měli štěstí na vstřícné sponzory, mohli jsme si dovolit vyhlásit a ocenit všechny lezce, kteří postoupili do finálových bojů. První tři v každé kategorii byli obdarování medailemi a cenami od generálního partnera Tendon, ostatní závodníci si postupně vybírali ceny ze švédského stolu, který prostřeli firmy Horoknihy, JATE (karimatky), Alpin, sport Globtrotero, horolezecká stěna Hradec Králové, pan Oldřich Bubák a Město Pardubice.

Všem, kteří se jakkoliv podíleli na přípravě a organizaci závodu patří obrovský dík, sponzorům děkujeme dvojnásob a doufáme, že nám zůstanou věrni. Jsem moc rád, že se ještě najde pár lidí, kterým nejsou děti lhostejné a dokážou je podpořit. Všem, kteří dorazili na pardubickou stěnu z celé republiky děkuji za to, že dali přednost závodům před válením se u vody a naše snaha tak nebyla zbytečná.

Doufám, že se všem závod připravený partou perníkářů líbil, a že i příští rok si přijedou do Pardubic zazávodit. Pokud se během závodu vyskytla nějaká chybička, omlouvám se za ní. Pokud má kdokoliv jakékoliv připomínky nebo stížnosti nenechávejte si je pro sebe a napište - pořád je co zlepšovat a je škoda opakovat stejné chyby.

za organizátory - Tomáš Miřejovský

Výsledky závodů

A nakonec fotografie, jejichž autorkou je M. Brkalová:

.