Tendon Cup Český pohár mládeže v Chocni

15. 11. 2012 | Rubrika: Sportovní lezení

V sobotu 10. 11. 2012 se v Chocni již po několikáté konal Tendon Český pohár mládeže v lezení na obtížnost.

Byl to šestý závod poháru této sezóny. V osm hodin ráno pořadatelé otevřeli halu a závodníci přicházeli, aby se podívali, co si pro ně stavěči cest Martin a Štěpán Stráníkovi letos připravili. Cesty byly jako každý rok atraktivní a výzvou pro všechny zúčastněné lezce. Z celkového počtu 89 lezců se pouze 9 krát TOPovalo.

Kategorie D měla jako vždy největší zastoupení. Mezi chlapci kraloval Lukáš Doleček z Lanškrouna, který topoval obě kvalifikační cesty a i ve finálové cestě za sebou nechal velkou bodovou propast a vylezl si pro první místo. Napínavý byl souboj o třetí místo, který nakonec o malé, ale zde významné plusko, vyhrál Doskočil Vilém (LKP). Mezi dívkami to nebylo tak jednoznačné. Z prvního místa a s jedním topem z kvalifikace postupovala Křížová Hana (Líšeň). Ve finále ji ale předlezla Adamovská Eliška (Karviná) a vystoupala tak na bednu nejvyšší.

Chlapci z kategorie C zanechali na svém kontě nejvíce topů (4). Už to naznačovalo nelítostný souboj ve finále. Vojta Trojan z Liberce i Vojta Vlk z Javořic vylezli ve finále 48,00+. První místo nakonec vyhrál Vojta Trojan, který si ho zajistil již v kvalifikačních cestách, když podvakrát topoval. Jako ve Svitavách, tak i v Chocni mezi dívkami s převahou zvítězila Veronika Peltrámová, reprezentující SmíchOFF; Saltic.

I kategorie B dívky měly svojí favoritku. Jana Vincourková jedenkrát topovala a ve finále si bezpečně vylezla pro první místo. Druhé místo znovu rozhodoval výsledek z předchozích kvalifikací. Nakonec na vyšší bednu vystoupala Zachrdlová Kateřina. Mezi chlapci se žádný dech beroucí souboj nekonal. Vyhrál Kliger Petr před Tomášem Peltrámem.

Kategorie A chlapci slibovala zajímavý souboj mezi čtyřmi chlapci. První kvalifikační cestu nejvýše vylezl Daňa René, který o „mínusko“ pokořil svého oddílového kolegu Čermáka Petra. Ten mu to ale zase o „mínusko“ vrátil v druhé kvalifikační cestě. Finálovou cestu nejlépe zvládl Čermák Petr, který byl následován Honzou Křížem a Daňa René nakonec skončil na třetím místě. Choceňskými pořadateli podporovaný Mára Škorpil skončil na místě čtvrtém. I mezi dívkami A byl vyrovnaný oddílový souboj. Hvězdová Šárka (Liberec) vylezla nakonec ve finále výše než její kolegyně Kendíková Kateřina a mohla si tak při vyhlašování vylézt i na příčku nejvyšší.

Na závodnické listině se mezi juniorkami objevily jen dvě jména - Křížová Eva a Zbořilová Michaela. Kvalifikaci A zdolaly obě dívky stejně dobře. V dalších cestách měla navrch Eva, a tak si mohla k choceňskému závodu zapsat místo první. Mezi juniory Roman Kučera pokračoval ve svých dobrých výsledcích i v Chocni a získal tak první místo. Svým výkonem porazil druhého Štěpánka Michala.

Po skončení všech finálových cest se vypočítaly výsledky a mohlo se jít vyhlašovat. Po vyhlášení se účastníci začali balit a pořadatelé začali uklízet halu. Kolem páté hodiny odpolední bylo po všem. Sedmý a tím pádem i poslední závod se bude konat v Praze na Cibulce, kde proběhne i celkové vyhlášení poháru.

Tímto bychom chtěli poděkovat hlavním rozhodčím, kterými byli Doseděl Miroslav a Lumír Návrat. Dále dalším lidem z ČHS, kteří ve spolupráci s horolezci HK Choceň uspořádali a hodnotili tyto bez problému probíhající závody. Dále patří díky Martinu a Štěpánu Stráníkovi a našim sponzorům.
Hlavním sponzorem celého seriálu pohárových závodů byl Tendon a Český horolezecký svaz, poděkování za uskutečnění tohoto závodu patří i ostatním sponzorům. Jsou to: Město Choceň, Makak s.r.o., Tilak a.s., Saltic s.r.o. Triop, PSPs.r.o.Vysoké Mýto, Warmpace s.r.o., Elbas, Skimen2 s.r.o. Choceň, RCoutdoor Roman Coufal, Chládek&Tintěra a.s., Garmin, Alpsport s.r.o., Donocykl s.r.o., Net-sport s.r o., Pekařství u Lifků s.r.o., LPhard s.r.o., Oseva uni a.s., Coma Polička s.r.o. atd.

za pořadatele - J. Homolka