Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

Tendon cup 2008

26. 11. 2008 | Rubrika: Soutěžní lezení | Komentáře (0)

„Čertova stěna 08“ – Tendon cup Trutnov – Čechy-finále – 22.11.2008

Tendon cup Trutnov

Při přípravě letošního ročníku Tendon cupu v Trutnově- „Čertova stěna 2008“- jsem si „hrábnul“ na dno zatím asi nejvíc, ale vyplatilo se! Bylo to totiž finále české části a bylo tradičně dramatické, rychlé a vzorně připravené - což může potvrdit stovka závodníků a další téměř stovka trenérů, rodičů a pořadatelů. A jistě také souhlasí zejména řidiči, že závody byly (snad více než jindy) tradičně sněhové. Přesto se všechny týmy (s drobnými opožděními) dostavily a mohli jsme začít téměř včas. Jak už jsem se zmínil, vše „odsejpalo“, takže jsme mohli již po 16. hodině ( po trochu zdržující, ale velmi důležité, poradě pořadatelů „ příštích Tendonů“) přistoupit k rozdělování diplomů, medailí a hlavně cen. Však si je (zejména finalisté) tvrdě zasloužili.

Tendon cup TrutnovTendon cup Trutnov

Letos jsem si (tradičně) s cestami dal zvláště záležet a měl jsem svůj podíl na každé z nich ( otázkou je, byl-li kladný). Ovšem bez výrazné pomoci Danyho s Jirkou a Peci Langera by se takto „hezoučké“ a těžké cesty nezrodily. Jako jediní jsme však letos otevřeli kategorii juniorů, kteří lezli stejné cesty s nejstaršími chlapci a dívkami z „tendonových A-ček“. Nejstarší dámy tudíž jistě „ocenily“ rozporový komín a dynamické kroky na hraně.

A pánové stejných kategorií jistě nezapomenou „kamennou“ kvalifikaci, „vlnění“ na hraně a zejména finálové střídání „oblin“ a série „škrabek“.

Na horní stěně zas mladší kategorie úspěšně bojovali s cestami zakroucenými pomocí výměn na chytech a použití struktur. Méně úspěšně již s těžkými stropy. I když nějaké „topíky“ se našly - ale přiměřeně, přiměřeně,…. Zásluhou těchto všech podmínek se nám závodníci krásně rozřadili a nemuselo proběhnout žádné superfinále. Tak tedy hurá k udílení cen.

Letošní novotou bylo předání „základních“ cen medailistům již na stupních. Ovšem pak si ještě nejlepší též vybírali z našeho „švédského stolu“ stejně jako všichni ostatní závodníci. Cenu totiž, jako tradičně, obdržel každý závodník. Což jsme mohli dodržet jen s pomocí našich skvělých sponzorů: firmy LANEX a dále firem SALTIC a SALEWA. Velké množství pěkných cen nám poskytl rovněž trutnovský MATES, KM-Sport a BON-Servis. Nezanedbatelná je také podpora  ZŠ Komenského, Richtrových Bud, KÚ královéhradeckého kraje a města Trutnova. Můj velký dík patří také „výpočetnímu středisku (s poslíčkem)“, jističům a rozhodčím, a vůbec všem pořadatelům. Však oni vědí.

Nyní již jen přehled vítězů letošní „Čertovy stěny 08“:

kategorie D: Bělková Kateřina a Miřejovský Marek

kategorie C: Obročníková Kristýna a Škorpil Marek

kategorie B: Obročníková Anna a Otta Vojtěch

kategorie A: Zbořilová Michaela a Berro Lukáš

kategorie J: Škorpilová Barbora a Vančura Václav

Tendon cup Trutnov

A na úplný závěr přehled celkových vítězů české části Tendon cupu (od nejmladších):

kategorie D: Peltrámová Veronika a Miřejovský Marek

kategorie C: Sysová Hanka a Škorpil Marek

kategorie B: Obročníková Anna a Otta Vojtěch

kategorie A: Zbořilová Michaela a Vrablík Jan

Můžete směle porovnat .

Kompletní výsledkový servis naleznete v kalendáři závodů zde na stránkách ČHS- kterému tímto taktéž děkujeme a příští rok zase v zasněženém Trutnově nashledanou.

Marin Máca Macek

| Komentáře(0)