Talentovaní závodníci SCM se sešli na druhém letošním tréninku

21. 02. 2022 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz
V neděli 13. 2. se uskutečnil druhý trénink SCM, tentorkát v tréninkovém centrum Jungle sport park Praha Letňany.

V plánu byla příprava na nadcházející bouldrové závody. Dopoledne proběhl simulovaný závod na bouldrech postavených Olinem Klapalem, které byly v závodním stylu, tudíž nechyběly technické kolmice, koordinační skoky a náběhy či silové problémy v převise. Mladí závodníci měli 90 minut lezení stylem flash a úkol zdolat 6 závodních bouldrů. Účastníci byli rozděleni do 2 skupiny - mladší (2010 - 2009) a starší (2008 - 2007). Nejlépe se dařilo Lukášovi Uherci a Viktorii Konečné. Na dopolední fázi soustředění bohužel nedorazili lezci ze Zlína kvůli výluce na trati a zrušenému vlakovému spoji. Závod si tak vyzkoušeli v odpolední části.

Po obědě měla vstup Nikol Chovanová z Fyziogym Cooper na téma správné nastavení ruky při zátěži a jeho vliv na  zlepšení výkonu a předcházení zranění. Odpoledne přišla na řadu ještě druhá lezecká část, kdy si děcka mohla nacvičit bouldry z dopolední části za pomoci přítomných trenérů.

Na průběhu tréninku se podíleli Matouš Pokorný, David Migál a Tomáš Sycha.

M. Pokorný, SCM