Talentovaná mládež z SCM má za sebou již třetí trénink tohoto roku

08. 03. 2022 | Rubrika: Sportovní lezení

V neděli 6 .3. proběhl na Hudy stěně Brno letošní třetí trénink SCM. Celkem dorazilo 15 dětí, které měli na starosti trenéři Tomáš Sycha, Verča Jecelínová a David Migál.

SCM trénink
Společná rozcvička obsahovala tentokrát základní verze cviků na zahřátí a poté jsme zkoušeli i jejich koordinačně náročnější varianty. Ukázalo se, že spousta dětí(převážně hochů) zde má značné rezervy. Pár cviků z totalflexu odhalilo zase nedostatky v pohyblivosti. Například most, zkoušeli někteří chlapci nejspíš poprvé v životě.
 SCM trénink
Po rozlezení na bouldrovce, jsme si krátce vysvětlili systém hodnocení a zápisu dnešního simulovaného závodu v boulderingu. Hodnotilo se 6 nejtěžších vylezených bouldrů. Zajímalo nás pouze to, co se podařilo topovat. Časový limit byl 90 min. Trenéři byli opět po ruce a pomáhali mládeži s výběrem a řešením boulderů. Nejlepší bylo závěrečných 20 minut, kdy ti lepší bojovali o zelenou V7 v zadní části bouldrovky. Nikoho z nás nenapadlo se podívat na lísteček od bouldru a tak jsme zkoušeli bez použití žluté struktury vlevo, která do něj patřila. O to víc to bylo zajímavější a pokusy se neustále posunovali, leč top nakonec nepadl. V odpolední fázi se to několika dětem podařilo dolézt s použitím žluté struktury. Nejlepší výkon mezi staršími V7 - 1x, V6 - 5x předvedli Luky Uherec, Jonáš Švejcar, Adam Bernard a Viki Konečná mezi mladšími dal Jára Ambroz V6 - 5x, V5 - 1x.

Následoval oběd, po něm vyhodnocení dopoledního klání a tipy na odpolední část.
Poté nás čekaly 2 hod. s Nikosem s Fyziogym Cooper. Dnešní výuka byla zaměřena na správnou funkci ramene. Probrali jsme základní nastavení a zapojení v lopatkovém a klasickém přítahu. Na odhlehčení jsme si zahráli i hru "výcvik záchranářů".
SCM trénink
V závěrečné hodinovce jsme si pak udělali aktivační cvičení na vysoké nádřepy a pak na bouldrovce vymýšleli různé varianty bouldrů z dopoledne, snažili se zlepšit v zakládání pat.
Závěrečných deset minut bylo věnováno protažení, zklidnění. Konec byl přesně v 17:00 - pro většinu vleže v pozici mrtvoly.

T. Sycha, SCM