Světový pohár v boulderingu - Mnichov

05. 09. 2018 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

17. - 18. srpna proběhlo závěrečné kolo světového poháru v boulderingu na krásném olympijském stadionu v Mnichově.

Mnichov boulder

Závodu se celkem zúčastnilo 128 mužů a 102 žen, Českou republiku zde reprezentovali Martin Stráník, Štěpán Stráník, Jakub Jedlička, Karin Bílková a Daniela Kotrbová. Žádnému z reprezentantů se nepodařilo přejít přes kvalifikační kolo, nejlépe si mezi muži vedl Martin Stráník, který se dvěma topy a dvěma zónami obsadil 51. místo, mezi ženami si lépe vedla Karina Bílková, která s jedním topem a dvěma zónami obsadila 67. příčku. Umístění dalších reprezentantů: Štěpán Stráník – 95. místo, Jakub Jedlička 125. místo, Daniela Kotrbová 93. místo.

Po neúspěšné kvalifikaci se v sobotu reprezentanti zúčastnili tréninku v centru Boulderwelt Ost, kde měli možnost si zatrénovat s lezci z celého světa na závodně laděných boudlerech.

Mnichov boulder Mnichov boulder Mnichov boulder Mnichov boulder Mnichov boulder

Reakce Martina :

,,Mnichov byl opět jedním z nej svěťáků sezóny, s výkonem jsem byl relativně spokojený leč to stačilo "jen" na 51. místo.''

Kateřina Stráník