Světový pohár v boulderingu a lezení na rychlost v čínském Haiyangu

29. 06. 2015 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

O víkendu ve dnech 20. - 21. června se v čínském Haiyangu konal další závod Světového poháru v boulderingu a lezení na rychlost. Českou republiku zde opět reprezentovali dva závodníci - Adam Ondra v boulderingu a Libor Hroza ml. v lezení na rychlost.

Adam Ondra stejně jako v předcházejícím závodě postoupil z kvalifikace z 2. místa ve skupině, když vylezl všech pět boulderů a za prvním Francouzem Levierem zaostal pouze o pokus na zónu. Do finále český lezec postupoval z 2. pozice za Korejcem Chonem, který se stal vítězem. Adam Ondra získal konečné 5. místo a v celkovém pořadí je průběžně druhý.

Libor Hroza ml. postoupil z kvalifikace v lezení na rychlost čtvrtým časem. Celkově se umístil na 5. místě, stejná pozice mu patří i v průběžném pořadí Světového poháru, který vede vítěz z Haiyang Číňan Qixin Zhong.
Oba naši reprezentanti tedy mají pěkné 5. místo.

Více se o závodech dočtete v článku Tomáše Bintera

video: SP Haiyang - rychlost: osmifinále: Libor Hroza ml./ Reza Alipourshena z Íránu

video: SP Haiyang, bouldering: finále - nejhezčí byl Adamův přelez 2. boulderu

Zdroj: IFSC

Vítězové v jednotlivých kategoriích:

MUŽI bouldering, kompletní výsledky

1 JAUBERT Anouck FRA
2 TSYGANOVA Anna RUS
3 KAPLINA Iuliia RUS

Světový pohár pokračuje 10. - 12. července v Chamonix, kde se soutěží v lezení na obtížnost a rychlost, zároveň se zde koná také Mistrovství Evropy v těchto disciplínách. Vedle Adama Ondry a Libora Hrozy se zde představí i řada dalších českých reprezentantů.

Tomáš Binter, Kateřina Zelenková (sekretariát)