Facebook

Český horolezecký svaz

Studujte Sportovní lezení na Sportovním Gymnáziu Jeseník

Studujte Sportovní lezení na Sportovním Gymnáziu Jeseník

Blíží se den otevřených dveří na Gymnáziu Jeseník, který se bude konat 16. listopadu. Jedná se o jediné Gymnázium se studijním oborem "Gymnázium se sportovní přípravou", které je profilováno také na sportovní lezení.

promo

Jak už to bývá, věci se vyvíjí a vše se někam posouvá. Platí to i pro sportovní lezení. Za posledních 20 let poskočila tato krásná disciplína mílovými skoky. Důkazem je i její premiérové zařazení mezi olympijské sporty. To také umožnilo zřídit na sportovním gymnáziu v Jeseníku tento kmenový sport. A studenti do toho opravdu dupou! Celkem mají 16 hodin tréninkových jednotek týdně, ve 3. a 4. ročníku navíc předmět Teorie sportovní přípravy, mnohá soustředění a také výjezdy do skal v ČR i zahraničí. K tomu samozřejmě musí plnit totožný vzdělávací program jako v nesportovních třídách gymnázia. Rozdílem je však podpora školy a učitelů, přizpůsobení rozvrhu tréninkům, práce v menších skupinách, zaměření na maturitní předměty a možnost složit maturitní zkoušku z předmětu Teorie sportovní přípravy.

Gymnázium Jeseník

Škola spolupracuje se stavěči s licencí, kteří ke stavění cest využívají chyty a struktury od firem Flathold, Cheeta, Anatomic, Xcult, Aix a dalších. K tréninku jsou k dispozici dvě vybavené tělocvičny, nové venkovní hřiště se zastřešenou moderní 2krát 12 m širokou boulderingovou stěnou, horolezecká stěna v městské hale 12,5 m vysoká, posilovna, relaxační místnost (třeba na jógu), místní wellnes na regeneraci, krásné běžecké a skialpové terény místních hor, trailové stezky, místní skály a skalky…

Gymnázium Jeseník

Dalšími kmenovými sporty jsou běžecké lyžování, alpské lyžování a cyklistika. Sportovní třídy jsou charakteristické svou týmovostí, společným zájmem, podporou a fanděním. Studenti sportovních tříd jsou velmi cílevědomí a ví, že pokud chtějí něčeho dosáhnout, ať už ve sportu nebo ve studiu, musí pořádně „máknout“.

Gymnázuim JeseníkGymnázium Jeseník

 

Pokud byste měli zájem se do školy podívat, popovídat si s trenéry a získat odpověď na vaše dotazy, přijďte 16. listopadu ve 14 h na Informační den. Přihlášky ke studiu je potřeba odevzdat do 30. listopadu. Více informací najdete na www.gymjes.cz.

 

 


D. Migal - HO Horolezci Jeseník