Facebook

Český horolezecký svaz

Studio Bloc Masters v německém Pfungstadtu

Studio Bloc Masters v německém Pfungstadtu
20. 03. 2018 | Rubrika: Soutěžní lezení, RSS - iSport.cz

17-18.3.2018 se v německém Pfungstadtu konal Studio Bloc Masters

– jeden z největších boulderingových závodů sezóny, kterého se za podpory ČHS účastnili Martin Stráník, Jakub Jedlička, Vojta Trojan a Aleš Maršík.

Semifinále M Stráník   Kvalifikace A Marsik

Jedná se o open závod, kterého se letos účastnilo 620 lidí včetně množství světových stars. V kvalifikaci čeká 80 kousků rozdělených do 4 kategorií dle obtížnosti, nejtěžší bouldery za 40 bodů – Flash 44 bodů, pak 30 bodu – Flash 33b atd, s tím že se počítá 20 nejtěžších přelezů. Kvalifikace probíhá v duchu fair play, každý si na závěr zapíše, co za těch 6,5h vylezl. Měli jsme trochu obavy z toho počtu lidí, ale na boulderech se překvapivě netvořili o moc větší fronty než na závodě ČP, po celou dobu panovala přátelská atmosféra, bouldery postaveny v „dnešním“ stylu, motivace na nejvyšším levelu, jen ten oblak magnézia nebyl příliš příjemný. V kvalifikaci si nejlépe vedl Martin, který přelezl 18 nejtěžších boulderů, což akorát stačilo na postup do semifinále. Kuba Jedlička zapsal 4 nejtěžší a obsadil 97 příčku. Vojta sice vylezl 5 nejtěžších, ale s menším počtem o stupeň lehčích boulderů obsadil 101 místo. Alešovi se zadařilo na 2 nejtěžších a skončil na 139 místě.

 

Semifinále bylo hodně utažené, Martinovi se daří dosáhnout dvou zón a to v koordinační kolmici a silové trojce, čímž se posunuje na 13. místo.

 

Záznam ze semifinále: https://www.youtube.com/watch?v=d3s6-2YSsok

 

za účastníky Martin Stráník

 

Reakce:

Kuba Jedlička: Studio bloc Master byla super lezecká událost roku. Jsem rád, že jsem se mohl zúčastnit. 6,5h lezení bylo devastující nejen pro kůži, ale i nohy a tělo. I tak to byla neskutečná zábava lézt vedle závodníků, kteří se umisťují na předních místech SP. Já jsem zkončil na 97 místě z více než 400 chlapů, což je pro mne motor do dalších tréninků.

Kvalifikace J Jedlička

 

Vojta Trojan: Byla to skvělá zkušenost a hodně mi to dalo. Bylo super vidět progress, ale hlavně nedostatky v technických boudrech a zároveň to, že v dynamických a silových boulderech na tom nejsem o tolik hůř než ti nejlepší. Celkově to byla super akce a lézt těžké bouldery po boku kluků, kteří vyhrávají svěťáky bylo velmi motivující.

Kvalifikace V Trojan

Instagram

Instagram Horosvaz