Spuštění mezinárodních závodů již v srpnu!

26. 06. 2020 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

21.- 22. srpna se mezinárodní soutěžní lezení vrací na scénu, a to rovnou světovým pohárem v obtížnosti ve francouzském Briançonu.

Další, IFSC potvrzené závody světového poháru pro letošní rok jsou následující:

• Salt Lake City (USA) 11. -13. září : boulder a rychlost
  • Seoul (KOR) 7.- 11. října : boulder, obtížnost a rychlost – datum bude ještě potvrzeno
  • Chongqing (CHN) 23. - 25. října : boulder a rychlost
  • Wujiang (CHN) 30. října - 1. listopadu: boulder a rychlost
  • Xiamen (CHN) 4.- 6. prosince: obtížnost a rychlost

Vzhledem k současným omezením, která jsou v každé zemi odlišná a nedovolí účast všem závodníkům, nebudou se tyto závody započítávat do světového rankingu ani do Světového poháru 2020.

Závody se budou řídit aktualizovanými pravidly IFSC, verze 1.4, která obsahují „Addendum to the IFSC Rules - COVID-19 pandemic“.

V souvislosti se zprávou IFSC, ze dne 6.4.2020, ve které byla zveřejněna pravidla týkající se 60-ti denního předstihu při stanovování termínu závodů, dá se v případě Briançonu očekávat podáni protestů. Termín pro potvrzení srpnových závodů vypršel 1.6. 2020.

Sekretariát ČHS, Ivana Palasová