Sportovní středisko mládeže „Morava-sever“ na dalším společném tréninku 11.10. 2020

14. 10. 2020 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Přes nynější komplikovanou situaci se podařilo v poslední možný den v souladu s usnesením vlády č.995 zrealizovat naplánovaný trénink Sportovního střediska mládeže Morava – sever na stěně v Olomouci, která byla uzavřená pro veřejnost. Během tréninku byla dodržována hygienická opatření.

IMG_4158

Pro mladé talentované lezce to byla opět další možnost vyzkoušet si v simulovaném závodě, jaká je jejich aktuální výkonnost- k závodu byly využité cesty ze závodu ČP pro U14 kategorie.

Děti měly za úkol po celou dobu závodu sledovat své pocity, všímat si projevů své nervozity – psychických i fyzických, aby se s nimi v závěru soustředění písemně podělily s přítomnými trenéry –  mentální příprava závodníků je stále opomíjená a je potřeba také v této oblasti začít s dětmi (i v těchto věkových kategoriích)  citlivě pracovat.

Odpolední část byla potom zaměřena na zlepšení a vyladění lezených cest.

IMG_4205

Na konci celého dne se lezci s terapeutkou z Fyzio Gym Cooper učili, jak správně provádět kompenzační cvičení a relaxaci po tréninku. Celou dobu se dětem věnovali trenéři, kterým děkujeme za jejich účast a snahu pracovat s touto talentovanou mládeží. Dále děkujeme lezeckému centru Flashwall za ochotu a vstřícnost.

Sekretariát ČHS, Ivana Palasová