Sportovní lezení - "Olympic Dream 2020"

23. 11. 2011 | Rubrika: Sportovní lezení | Komentáře (0)

Na základě iniciativy Mezinárodní federace sportovního lezení (IFSC) se 19.11. 2011 konalo v Mnichově setkání zástupců členských asociací s názvem "Olympic Dream 2020". Cílem akce, které se zúčastnila více než polovina předsedů členských asociací, bylo podpořit zařazení sportovního lezení do programu letních olympijských her, které se budou konat v roce 2020.

IFSC, která sportovní lezení zastřešuje i ve vztahu k Mezinárodnímu olympijskému výboru, již dosáhla dílčího úspěchu tím, že je zařazena mezi osm mezinárodních sportovních federací, jejichž sporty mají šanci představit se na olympijských hrách v roce 2020. O definitivním zařazení na program olympiády bude rozhodovat Mezinárodní olympijský výbor na svém zasedání na podzim 2013.

B. Valentová, tajemnice ČHS

| Komentáře(0)