SPORTOVNÍ LEZENÍ NA LOH V LOS ANGELES 2028

10. 12. 2021 | Rubrika: Sportovní lezení

Sportovní lezení je jen krůček od definitivního zařazení mezi olympijské sporty na LOH Lov Angeles 2028.

Petr Chodura, Tokyo Olympics, 20210803_215958, IMG_7453

Máme velkou radost, že výkonný výbor Mezinárodního olympijského výboru (MOV) doporučil, aby bylo sportovní lezení zahrnuto do kompletního programu 28 sportů pro olympijské hry v Los Angeles 2028.

Návrh bude nyní předmětem hlasování na úplném zasedání MOV během zimních olympijských her v Pekingu 2022 a pevně věříme, že po velmi úspěšné premiéře v Tokiu a zařazení lezení na Olympijské hry v Paříži už nic nebude překážet tomu, aby náš sport zůstal mezi těmi olympijskými zařazen "napořád".

Připomínáme, že na LOH přibyde ve sportovním lezení jedna sada medailí a dojde tak k rozdělení disciplín na kombinaci obtížnosti a boulderingu a zvlášť se bude závodit v lezení na rychlost.

M. Košatková, ČHS