Společný trénink v lezení na obtížnost na Smíchoffě 30.5.2020

01. 06. 2020 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

V sobotu 30. 5. proběhl společný trénink VSCM, kterého se zúčastnili i další zájemci z řad reprezentace. Zázemí pro tento trénink poskytlo TC SmíchOFF v Praze. Závodníci absolvovali společné rozcvičení pod vedením Petra Klofáče a Gábiny Vráblíkové. Po rozlezení byli rozděleni do 5 výkonnostních skupin, ve kterých měli možnost si mezi sebou zazávodit na třech cestách, které jim byly trenéry dle jejich výkonnosti vybrány.

SmíchOFF

Možnost srovnání byla velmi cenná, na některých závodnících se projevila nervozita z delší pauzy od posledních závodů, na jiných byla pro změnu vidět nevylezenost v těžkých závodních cestách. Po 1. tréninkové fázi následovala hodinová obědová pauza.

Druhá tréninková fáze začala opět společnou rozcvičkou, rozlezením a následným pokusováním cest z dopolední fáze nebo lezením o něco lehčích cest stylem OS/flash. V této fázi se mohli závodníci ujistit, zda se jim v dopolední fázi podařilo zalézt na jejich maximum nebo ne. Na závěr tréninku proběhlo krátké uvolnění. Všem závodníkům bylo doporučeno, aby využili před nadcházejícím ČP v Jablonci nad Nisou (27. 6.) postavené závodní cesty stavěné pro VSCM na různých stěnách v ČR.

IMG_0557

Závodníky koučovali: Petr Klofáč, Alexandra Gendová, Matouš Pokorný, Iva Vejmolová, Gábina Vráblíková a dále vypomohli další osobní trenéři závodníků (Silva Rajfová a Andrzej Kurowski).

Další společný trénink VSCM proběhne už v neděli 7. 6. ve Zlíně.

IMG_0526 IMG_0528 IMG_0529 IMG_0541 IMG_0542 IMG_0543 IMG_0553 IMG_0555

IMG_0566   IMG_0567   SmíchOFF2