SP v lezení na rychlost – Wujiang 2016

19. 10. 2016 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

V čínském Wujiangu se ve dnech 18. – 19. 10. konal předposlední letošní závod Světového poháru v lezení na rychlost. Z obou podzimních závodů SP se bohužel ze zdravotních důvodů odhlásil Libor Hroza ml., jemuž před tímto podnikem patřila v průběžném pořadí SP druhá pozice a tak zde ČR reprezentoval pouze Jan Kříž, který se do Wujiangu přesunul přímo ze Shanghaje, kde startoval na Akademickém MS.

Z kvalifikace, kde se prezentovalo 26 závodníků, Honza postoupil do vyřazovacích bojů z 11. místa s časem 6,80s. To mu ovšem vyneslo pro osmifinále velmi těžkého soupeře, jímž byl světový rekordman Ukrajinec Boldyrev. Ten bohužel Honzu vyřadil, ale protože český reprezentant byl nejrychlejší z vyřazených osmifinalistů, obsadil celkovou velmi dobrou 9. pozici a už sám postup mezi nejlepších šestnáct je pro našeho mladého reprezentanta úspěchem.

Vítězem se stal domácí závodník Qixin Zhong, třetí pozici obsadil Polák Marcin Dzienski, který si tak při neúčasti našeho Libora Hrozy ml. už před posledním závodem zajistil celkové vítězství v letošním ročníku Světového poháru. Mezi ženami zvítězila Francouzka Anouck Jaubert.

Poslední letošní závod v lezení na rychlost se koná o víkendu 22. – 23. 10. v čínském Xiamenu, ČR zde bude opět reprezentovat Jan Kříž.