SP v boulderingu v roce 2018 v ČR nebude

02. 10. 2017 | Rubrika: Soutěžní lezení

Český horolezecký svaz s pořadatelským oddílem Lezení do škol z. s., který ke spolupráci přizval také Sportovní lezení z. s., připravoval na rok 2018 závod Světového poháru v boulderingu, jenž se měl konat v Ostravě. Vzhledem k tomu, že se do 30. 9. 2017, kdy bylo nutné závazně potvrdit přihlášku IFSC a složit první část finančního depozitu, nepodařilo pořadatelským týmům Lezení do škol z. s. a Sportovní lezení z. s. získat na své straně garance pro získání potřebných financí, rozhodly se tyto subjekty dle sdělení jednatele pana Jiřího Žáka ze dne 28. 9. závod Světového poháru v boulderingu v roce 2018 nepořádat. ČHS proto informoval IFSC o zrušení závodu SP v ČR pro rok 2018 s tím, že se pokusí zajistit podmínky pro pořádání SP v roce 2019.

D. Urbášek, člen VV ČHS odpovědný za soutěžní lezení